Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε.Μ.

Για την 4η αγωνιστική των play - off της Α΄ ΕΠΣΝΑ η Α.Ε. Μεσολογγίου κέρδισε στην έδρα της τη Δόξα Καινουρίου με σκορ 4 - 1.

Το αποτέλεσμα αυτό διατήρησε την ομάδα του Νίκου Μιμιγιάννη ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Όμηρο Νεοχωρίου δύο αγωνιστικές πριν το τέλος των μπαράζ.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν λίγες με το 0 - 0 να παραμένει. Η Α.Ε.Μ. είχε κάποιες καλές στιγμές με τον Τσιούνη, ενώ η Δόξα προσπάθησε να απειλήσει στην αντεπίθεση χωρίς αποτέλεσμα.
Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στην Α.Ε.Μ. που προηγήθηκε στο 51΄ με πλασέ του Τσιούνη μετά από λάθος γύρισμα του Τζουλιάνο προς το Δαράβαλη. Έξι λεπτά αργότερο σε τράβηγμα του Σαλμά στον Πιστιόλη ο Προβίδας έδειξε πέναλτι και ο Αποστόλης Τσιούνης με το δεύτερο τέρμα του έκανε το 2 - 0. Στο 60΄ ο Πιστιόλης με πλασέ πέτυχε το τρίτο γκολ της Α.Ε.Μ. και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με γκολ του Κακούρη στο 82΄. Στο 93΄ ο Καβαλλάρης με σουτ από το ύψος της περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 4 - 1.

Εκτέλεση κόρνερ του Κοκώνη ο Τσιούνης στο δεύτερο δοκάρι έπιασε την κεφαλιά και έδιωξε σε νέο κόρνερ ο Δαράβαλης.
27΄ Σέντρα του Καβαλλάρη ο Τσιούνης πήρε την κεφαλιά, με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Δαράβαλη.
30΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοντογιάννη μπλοκάρει χωρίς δυσκολία ο Δαράβαλης.
32΄ Ο Τσιούνης κάνει ατομική προσπάθεια και σουτάρει, με το Δαράβαλη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
51΄ Γκολ. Ολέθριο λάθος σε γύρισμα του Τζουλιάνο προς το Δαράβαλη με τον Τσιούνη να κλέβει τη μπάλα και με πλασέ να κάνει το 1 - 0.
57΄ Γκολ. Σε τράβηγμα του Σαλμά στον Πιστιόλη μέσα στην περιοχή ο Προβίδας υποδεικνύει πέναλτι. Ο Τσιούνης ευστοχεί στην εκτέλεση και κάνει το 2 - 0.
59΄ Σουτ του Κακούρη η μπάλα έφυγε άουτ.
60΄ Γκολ. Πάσα του Καββαλάρη στο Μιχαλόπουλο, που κάνει το γύρισμα στην περιοχή και ο Πιστιόλης με πλασέ σκοράρει κάνοντας το 3 - 0.
63΄ Εκτέλεση φάουλ του Ρεπανίδα κεφαλιά του Ψηλού η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
65΄ Σουτ του Βασιλόγιαννη μπλόκαρε ο Δαράβαλης.
66΄ Σουτ του Νταλαπέρα η μπάλα πέρασε άουτ.
69΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νταλαπέρα η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Καραγκούνη.
70΄ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Α.Ε.Μ. Πάσα του Βασιλόγιαννη στον Τσιούνη που με ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε τη μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ.
74΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δάρλα μπλόκαρε ο Καραγκούνης.
78΄ Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Νταλαπέρας πήρε την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνάει άουτ.
82΄ Γκολ. Πάσα του Ρεπανίδα στον Κακούρη που με πλασέ από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 3 - 1.
87΄ Κεφαλιά του Ρεπανίδα μπλόκαρε ο Καραγκούνης.
93΄ Γκολ. Ο Καβαλλάρης με μονοκόμματο σουτ από το ύψος της περιοχής σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 4 - 1.

Α.Ε. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Νίκος Μιμιγιάννης): Καραγκούνης, Κοκώνης, Παπανικολάου (84΄ Στεργίου), Παναγιωτόπουλος, Λίτσος, Καλοκαίρης, Τσιούνης, Ντζιμάνης (71΄ Τζαμαλής), Κοντογιάννης (46΄ Πιστιόλης), Καβαλλάρης, Μιχαλόπουλος (61΄ Βασιλόγιαννης).

ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ (Κώστας Γιωτόπουλος): Δαράβαλης, Κακούρης (88΄ Παντής), Νικολογιάννης, Σαλμάς, Ψηλός (68΄ Αλτζερίνης), Δάρλας, Ρεπανίδας, Σαμψώνας, Νταλαπέρας, Τζουλιάνο Μούτσα, Αγγέλης.

πηγή: aitosports.gr