Νίκη κορυφής για τον Όμηρο

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πρωταθλήματος πέτυχε ο Όμηρος Νεοχωρίου που κέρδισε στο ΔΑΚ Αγρινίου τον Α.Ο. Ρηγανά με σκορ 2 - 0.

Έτσι η ομάδα του Χρήστου Καραπίτσου είναι η μοναδική που δεν έχει απώλειες στο πρωτάθλημα και είναι μόνη της στην κορυφή με 9 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο. Ρηγανά έμεινε στους 4.
Μετά από ένα ανούσιο πρώτο 20λεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και πέτυχαν ένα πολύ όμορφο γκολ με το Βασιλάρη στο 33΄, κάτι που δικαιούνταν βάση της εικόνας που είχαν σε εκείνο το σημείο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν, δημιούργησαν προϋποθέσεις ευκαιριών, όμως στο 66΄ ο Όμηρος έφτασε στο δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Μπαλαμπάνη. Ο Όμηρος στη συνέχεια έχοντας το υπέρ του σκορ διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι και κράτησε τη νίκη.

Το πρόσωπο του αγώνα. Για ένα ακόμα παιχνίδι ο Βαγγέλης Βασιλάρης πέτυχε ένα υπέροχο γκολ σε πολύ καλό χρονικό σημείο "ξεκλειδώνοντας" την άμυνα του Ρηγανά.

Η φάση του αγώνα. Στο 66ο λεπτό ο Όμηρος πέτυχε το δεύτερο γκολ "κλειδώνοντας" τη νίκη. Στο σημείο εκείνο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεσή τους και το γκολ αυτό ήταν που έκανε πιο εύκολο το έργο του Ομήρου.

20΄ Σουτ του Θεοδωρίδη έξω από την περιοχή πέρασε πάνω από το δοκάρι άουτ.
25΄ Σουτ του Φράγκου προβολή του Γκάτση απέκρουσε ο Σπυρόπουλος.
29΄ Πάσα του Βασιλάρη στο Γκάτση που σουτάρει με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
31΄ Μετά από φάουλ του Φράγκου ο Μανθόπουλος δίνει στο Γκάτση που σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ.
33΄ Γκολ. Εκπληκτική ενέργεια του Βασιλάρη που συνδυάζεται με το Φράγκο και ο Βασιλάρης με διαγώνιο σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 1.
38΄ Σουτ του Θεοδωρίδη διώχνει ο Σπυρόπουλος και ο Γκάτσης σκοράρει, όμως σημειώνεται οφσάιντ.
41΄ Ο Στραβοδήμος από δεξιά περνάει έναν αντίπαλο και κάνει το γύρισμα, όμως δε βρίσκεται συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας και στην αντεπίθεση ο Σεραφίγγος πασάρει στο Γκάτση που πάει να περάσει το Σπυρόπουλο που βρίσκει τη μπάλα και αυτή κοντράρει στο Γκάτση και φεύγει λίγο άουτ.
65΄ Σουτ του Βασιλάρη έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σπυρόπουλος.
66΄ Γκολ. Κόρνερ του Φράγκου ο Γκάτσης πιάνει την πρώτη κεφαλιά και στο δεύτερο δοκάρι ο Μπαλαμπάνης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 2.
67΄ Σουτ του Ζαχαράκη έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
71΄ Φάουλ του Αποστόλη Κορομηλά η μπάλα έφυγε άουτ.
83΄ Κάθετη πάσα του Μανθόπουλου στον Κούση που πλασάρει και διώχνει με τα πόδια ο Σπυρόπουλος.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Θόδωρος Λαυράνος): Σπυρόπουλος, Καλογεράκης, Κάππας, Μπαρτσιώκας, Κουρσάρης, Καραχάλιος, Μουχάνης (62΄ Φάτσαλης), Ζαχαράκης, Τουρλίδας (89΄ Τσάκνης), Κορομηλάς Α. (89΄ Κωστόπουλος), Στραβοδήμος (68΄ Πελεκάνος).

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Χρήστος Καραπίτσος): Δουλιώτης, Καβαλιέρης, Ματσίγκας (62΄ Τσώνης), Μανθόπουλος, Μπαλαμπάνης, Θεοδωρίδης, Βασιλάρης (77΄ Καντάνης), Τσίμπιτσης, Σεραφίγγος (81΄ Κούσης), Γκάτσης, Φράγκος Χ. (85΄ Βαλτογιάννης).