Συνέχισε με νίκη ο Ατρόμητος Αντιρρίου

Την τρίτη του νίκη σε τέσσερις αγώνες στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας πέτυχε ο Ατρόμητος Αντιρρίου που κέρδισε με 2 - 1 τον Α.Ο. Ρηγανά.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά έφτασε τους 10 βαθμούς και ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με τον Απόλλωνα Θέρμου 1957, ενώ ο Α.Ο. Ρηγανά έμεινε στους 4 βαθμούς.
Ο Ρουμπάτος σκόραρε και στο δεύτερο παιχνίδι του με τη φανέλα του Ατρόμητου και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 10ο λεπτό. Στο 33΄ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το δεύτερο τέρμα τους με τον Ανδρέα Καλαβριζιώτη και το 2 - 0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με γκολ του Αχιλλέα Κωστή στο 74ο λεπτό.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Γιάννης Πανουργιάς): Καραδήμας, Βλάχος (89′ Ταμπάκης), Σπανογιάννης, Κάκκος Χ., Ζαχαρόπουλος Γ. (65′ Παναγιωτόπουλος Μ.), Κάπο, Ευθυμιόπουλος, Κουραχάνης, Καλαβρουζιώτης, Καλαβριζιώτης, Ρουμπάτος (74′ Πετσίνης).

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Θόδωρος Λαυράνος): Σπυρόπουλος, Καλογεράκης (37′ Κωστής), Κάππας, Μπαρτσιώκας (78΄ Μουχάνης), Κουρσάρης, Καραχάλιος, Αυγέρης, Ζαχαράκης, Κορομηλάς Απ., Κορομηλάς Φ., Στραβοδήμος (84′ Τουρλίδας).

πηγή: nafpaktianews.gr