Φιλική νίκη του Απόλλωνα Δοκιμίου επί του Α.Ο. Ελαιοφύτου

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Δοκιμίου ο τοπικός Απόλλων κέρδισε με 5 - 0 τον Α.Ο. Ελαιοφύτου.

Η ομάδα του Ανδρέα Κονδύλη μία εβδομάδα πριν το πρώτο της επίσημο παιχνίδι με τη Δόξα στο Καινούριο έδειξε καλή εικόνα, όπως στα περισσότερα φιλικά και εμφανίστηκε έτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Ο Θανάσης Καμμένος στο 12ο λεπτό με ατομική ενέργεια και σουτ από πλάγια θέση άνοιξε το σκορ και ένα λεπτό αργότερα μετά από σουτ του Νίκου Αθανασίου στο δοκάρι ο Λευτέρης Σταμάτης έκανε από κοντά το 2 - 0. Στο 40ο λεπτό ο Στάθης Δαλαγιώργος με σουτ έκανε το 3 - 0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 48΄ ο Νίκος Αθανασίου πέτυχε το τέταρτο γκολ του Απόλλωνα και στο 60΄ ο Θανάσης Καμμένος έκανε το τελικό 5 - 0.