Μοιράστηκαν βαθμούς από το ημίχρονο

Ισόπαλοι με σκορ 2 - 2 αναδείχτηκαν στο Καινούριο η Δόξα με τον Απόλλωνα Δοκιμίου.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να προηγούνται νωρίς, τους παίκτες του Απόλλωνα να γυρίζουν το ματς και τη Δόξα να ισοφαρίζει στο 35΄. Στο δεύτερο μέρος υπήρξαν λίγες φάσεις και το 2 - 2 παρέμεινε ως το τέλος.
Μόλις στο 3ο λεπτό ο Νταλαπέρας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ. Στο 11΄ ο Νίκος Αθανασίου κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε στην εκτέλεση κάνοντας το 1 - 1 και στο 30΄ ο Καμμένος από κοντά σημείωσε το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων. Στο 35΄ ο Φραγκούλης κέρδισε το πέναλτι και ευστόχησε ο ίδιος στην εκτέλεση κάνοντας το 2 - 2. Μπαλάφας και Ρεπανίδας είχαν καλές στιγμές στο δεύτερο μέρος και στο 85΄ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με το Γιάννη Τσακανίκα να πλασάρει άουτ σε φάση που έφυγε πίσω από την άμυνα της Δόξας.

Η φάση του αγώνα. Η χαμένη ευκαιρία του 85ου λεπτού που μπορούσε να χαρίσει τη νίκη στον Απόλλωνα. Ο Γιάννης Τσακανίκας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και από μακρυά πλάσαρε λίγο άουτ.

Η λεπτομέρεια της αναμέτρησης. Το παιχνίδι στο Καινούριο ήταν αμφίρροπο, οι δύο ομάδες έχουν ποιοτικό ρόστερ, όμως ο αγωνιστικός χώρος ήταν κακός. Το συγκεκριμένο γεγονός μπορεί να δυσκολέψει τη Δόξα που σε καλό γήπεδο μπορεί να βγάλει αρετές στο παιχνίδι της, ενώ σίγουρα δυσκόλεψε και τον Απόλλωνα που φέτος έχει κάνει προσθήκες και μπορεί με το ρόστερ που έχει να βρεθεί ψηλά.

3΄ Γκολ. Ο Νίκος Νταλαπέρας με απευθειας εκτέλεση κόρνερ κάνει το 1 - 0.
11΄ Γκολ. Ο Νίκος Αθανασίου κερδίζει πέναλτι από τον Τζωρτζόπουλο. Το εκτελεί ο ίδιος και παρά την προσπάθεια του Ρόκκου γίνεται το 1 - 1.
17΄ Ατομική ενέργεια του Καμμένου που σουτάρει μέσα από την περιοχή και διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ ο Ρόκκος.
30΄ Γκολ. Φάουλ του Μπαλάφα ο Δαλαγιώργος πιάνει την κεφαλιά με το Ρόκκο να διώχνει ενστικτωδώς και από κοντά ο Καμμένος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 2.
35΄ Γκολ. Ο Φραγκούλης κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή από το Δαλαγιώργο. Το εκτελεί εύστοχα ο ίδιος κάνοντας το 2 - 2.
50΄ Ο Μπαλάφας από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή πλάσαρε άουτ.