Ένα τέταρτο έφτανε για το "5 στα 5"

Την 5η του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο Όμηρος Νεοχωρίου που κέρδισε στην έδρα του τον Απόλλωνα Δοκιμίου με σκορ 2 - 0.

Έτσι η ομάδα του Χρήστου Καραπίτσου έφτασε τους 15 βαθμούς κρατώντας ανέπαφη την εστία της.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά στο παιχνίδι και ουσιαστικά το "καθάρισαν" στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου. Στο 32΄ μετά την εκτέλεση φάουλ του Φράγκου ο Μανθόπουλος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0 και έντεκα λεπτά αργότερα ο σκόρερ έγινε δημιουργός και με εκπληκτική κάθετη πάσα βρήκε το Βασιλάρη που με πλασέ έκανε το 2 - 0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Όμηρος κράτησε το υπέρ του σκορ και έφτασε στη νίκη που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η φάση του αγώνα. Στο 32ο λεπτό ο Όμηρος "ξεκλείδωσε" την άμυνα του Απόλλωνα και το γκολ αυτό σήμανε την αρχή της 5ης νίκης του στο πρωτάθλημα.

Ο πρωταγωνιστής του αγώνα. Ο Δημήτρης Μανθόπουλος με ένα γκολ και μία ασίστ ήταν ο παίκτης που έκρινε ουσιαστικά την αναμέτρηση οδηγώντας τον Όμηρο σε μία ακόμα νίκη.

Σέντρα του Βασιλάρη μετά από συνδυασμό Φράγκου και Γκάτση, ο Κούσης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.
Κόρνερ του Φράγκου η άμυνα του Απόλλωνα δεν απομακρύνει καλά και ο Καντάνης σουτάρει με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
Συνδυασμός Βασιλάρη με Γκάτση, πάσα στο Φράγκο που σουτάρει άουτ.
29΄ Φάουλ του Βασιλάρη ο Φράγκος με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει τη μπάλα άουτ.
32΄ Γκολ. Φάουλ του Φράγκου ο Μανθόπουλος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
39΄ Κόρνερ του Φράγκου κεφαλιά του Γκάτση η μπάλα φεύγει άουτ.
43΄ Γκολ. Κάθετη πάσα του Μανθόπουλου ο Βασιλάρης με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 0.
48΄ Σέντρα του Βασιλάρη κεφαλιά του Γκάτση η μπάλα έφυγε άουτ.
55΄ Λάθος του Κολοβάκη ο Χαντζάρας δεν πρόλαβε στο γύρισμα της μπάλας να απειλήσει με προβολή.
58΄ Κόρνερ του Βασιλάρη κεφαλιά του Κούση στο πρώτο δοκάρι η μπάλα έφυγε άουτ.

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Χρήστος Καραπίτσος): Δουλιώτης, Θεοδωρίδης, Κολοβάκης (81΄ Ματσίγκας), Τσώνης, Μπαλαμπάνης, Καντάνης, Βασιλάρης (85΄ Τσάμης), Μανθόπουλος (72΄ Νούλας), Κούσης, Γκάτσης (77΄ Σεραφίγγος), Φράγκος Χ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Ανδρέας Κονδύλης): Μπαλάσκας, Τσακανίκας Ι., Κοσυφαρίνης, Μυλωνάς, Ψηφής (85΄ Ντέκας), Καταρέλος, Ξευγένης (54΄ Χαντζάρας), Αθανασίου Ν., Κονδύλης (46΄ Κρανιάς), Καμμένος (74΄ Μπούρος), Σπυριλιώτης.