Ανατροπή τετράδας για τον Α.Ο. Χάλκειας

Ο Α.Ο. Χάλκειας κέρδισε με 2 - 1 τον Απόλλωνα Δοκιμίου και εκμεταλλευόμενος την ήττα του Τρίκαρδου από τον Ηρακλη Αστακού ξέφυγε με 5 βαθμούς από την 5η της βαθμολογίας ομάδα της Κατοχής.

Η ομάδα του Περικλή Παπαποστόλου παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και έφτασε στη νίκη που την έφερε στους 45 βαθμούς.
Στο 7ο μόλις λεπτό η ομάδα του Δοκιμίου πήρε προβάδισμα στο σκορ με τέρμα που σημείωσε με σουτ έξω από την περιοχή ο Στάθης Δαλαγιώργος και το 0 - 1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 53ο λεπτό ο Ανδρέας Γιαβρούτας με το πρώτο του φετινό γκολ με πλασέ έκανε το 1 - 1, στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν και έφτασαν στη νίκη με πλασέ του Άγγελου Αλεξόπουλου στο 87΄.

Α.Ο. ΧΑΛΚΕΙΑΣ (Περικλής Παπαποστόλου): Ανδρεόπουλος, Γιαβρούτας (85΄ Μυλωνάς), Παναγιωτόπουλος (85΄ Ντούμας), Παπαποστόλου, Νασόπουλος, Δαλλας, Βαλμάς, Δαδάνης (85΄ Βαλής), Κάκκος, Αδραχτάς, Αλμπάνης (46’ Αλεξόπουλος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Ανδρέας Κονδύλης): Μπαλάσκας, Μπαλάφας, Μυλωνάς, Δαλαγιώργος, Ψηφής, Κόκκαλης, Ξευγένης (63΄ Κονδύλης), Αθανασίου Ν., Καταρέλος, Καμμένος (75΄ Κοσυφαρίνης), Σπυριλιώτης.