"Γκρέμισε" τον Παναγρινιακό από την κορυφή και διατηρήθηκε κοντά στην τετράδα ο Απόλλωνας

Σπουδαία νίκη που τον διατήρησε κοντά στην τετράδα πέτυχε ο Απόλλων Δοκιμίου επικρατώντας με 1 - 0 του Παναγρινιακού στο "Λεωνίδας Ζαχαράκης".

Το αποτέλεσμα αυτό διατήρησε την ομάδα του Θόδωρου Λαυράνου δύο βαθμούς πίσω από την 4η θέση και την Α.Ε. Ευηνοχωρίου, ενώ ο Παναγρινιακός έπεσε στη 2η θέση με 2 βαθμούς λιγότερους από τον πρωτοπόρο πλέον Αμβρακικό Λουτρού.
Παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο με το 0 - 0 να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα του Τσοπλάκου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, όμως ξανά οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες σε αυτό το διάστημα ήταν λίγες. Στο 62΄ ο Δημητρίου έδιωξε τη μπάλα σε φάουλ του Βασιλάρη και ο Καταρέλος έδιωξε προ του Άγγελου Φραγκούλη. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ στο 73ο λεπτό με κεφαλιά του Λάμπρου Πεσλή μετά από σέντρα του Νίκου Κοντοπάνου. Οι παίκτες του Παναγρινιακού προσπάθησαν να απειλήσουν, όμως δε νίκησαν το Δημητρίου. Ο Απόλλωνας ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καραχάλιου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 95ο λεπτό.

28΄ Εκτέλεση φάουλ του Δαλαγιώργου η μπάλα πέρασε άουτ.
31΄ Εκτέλεση φάουλ του Βασιλάρη ο Μυλωνάς προ του Καντάνη έδιωξε σε κόρνερ. Στην εκτέλεση ο Άγγελος Φραγκούλης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Καταρέλος έδιωξε σε κόρνερ προ του Γκόλια.
50΄ Εκτέλεση φάουλ του Βασιλόγιαννη η κεφαλιά του Κούση κόντραρε σε σώματα.
50΄ Αντεπίθεση για τον Απόλλωνα ο Αποστόλης Κορομηλάς κάνει το πλασέ στην αγκαλιά του Βασιλόπουλου.
54΄ Ο Βασιλόγιαννης κλέβει τη μπάλα και από καλή θέση κάνει το σουτ στην αγκαλιά του Δημητρίου.
62΄ Εκτέλεση φάουλ του Βασιλάρη έδιωξε ο Δημητρίου και στην επαναφορά ο Καταρέλος έδιωξε προ του Άγγελου Φραγκούλη.
73΄ Γκολ. Σέντρα του Κοντοπάνου ο Πεσλής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0.
76΄ Σουτ του Νάκου έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Δημητρίου.
78΄ Σουτ του Άγγελου Φραγκούλη η μπάλα πέρασε άουτ.
81΄ Πάσα του Νάκου στο Νούλα που έκανε το σουτ και έδιωξε με γροθιές ο Δημητρίου.
95΄ Οι γηπεδούχοι μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καραχάλιου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Θόδωρος Λαυράνος): Δημητρίου, Καραχάλιος, Κορομηλάς Α. (90΄ Αλομπισάτ), Καταρέλος, Μυλωνάς, Δαλαγιώργος, Γιαννακόπουλος (85΄ Κουσκούνης), Κορομηλάς Φ., Πεσλής, Κοτρότσος (83΄ Γκουρνέλος), Κοντοπάνος (75΄ Γαρούφης).

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Βασιλόπουλος, Μπούρος, Γκόλιας, Καντάνης, Φραγκούλης Α., Σαμψώνας (68΄ Νάκος), Βασιλάρης (77΄ Κλειτσίκας), Ψηφής, Φραγκούλης Σ. (50΄ λ.τ. Νούλας), Κούσης, Βασιλόγιαννης (79΄ Τουρλίδας).