Ατρόμητος τετράδας

Στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής ο Ατρόμητος Αντιρρίου κέρδισε με 3 - 1 τον Τρίκαρδο Κατοχής και ισοβαθμεί στην 3η θέση της βαθμολογίας με τη Δόξα Καινουρίου.

Η ομάδα του Αντιρρίου είχε πολύ καλή παρουσία απέναντι στην ομάδα της Κατοχής που διαμαρτύρεται για τα δύο πέναλτι εναντίον της και ένα οφσάιντ στο δεύτερο ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 5ο λεπτό έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν με το Ρουμπάτο να εκτελεί πεναλτι και το Σίμο να αποκρούει. Στο 26΄ ο Ατρόμητος κέρδισε δεύτερο πέναλτι και ο Θοδωρής Καλαβρουζιώτης ευστόχησε ανοίγοντας το σκορ. Οι παίκτες του Γιάννη Πανουργιά συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, έχασαν ευκαιρίες και έφτασαν στο δεύτερο γκολ στο 57΄ με σουτ του Μάριου Παναγιωτόπουλου. Στο 63΄ ο Αντώνης Ρουμπάτος έκανε το 3 - 0 "σφραγίζοντας" τη νίκη και το μόνο που κατάφερε ο Τρίκαρδος ήταν να μειώσει με γκολ του Μπάμπη Νάκου στο 68΄.

Η φάση του αγώνα. Στο 57΄ ο Ατρόμητος έκανε το 2 - 0 με τον Παναγιωτόπουλο και με την εικόνα που είχε ήταν πολύ δύσκολο να γυρίσει το παιχνίδι.

Ο πρωταγωνιστής του αγώνα. Πολύ καλός και αμυντικά και δημιουργικά ήταν ο Ατρόμητος. Δημιούργησε αρκετές φάσεις και δεν επέτρεψε στον Τρίκαρδο να κάνει ευκαιρίες. Αρκετοί παίκτες ξεχώρισαν με τους Θανασιό και Κουραχάνη να κάνουν εξαιρετική δουλειά.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Γιάννης Πανουργιάς): Δούρος, Βλάχος, Κάκκος Β., Σπανογιάννης,Κάκκος Χ.,Θανασιός (88΄ Παναγιωτόπουλος), Ζαχαρόπουλος (Αμπντέλ Σαλάμ), Ρουμπάτος (85΄ Πετσίνης), Καλαβρουζιώτης (75΄ Ταμπάκης), Κουραχάνης, Παναγιωτόπουλος Μ.

ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ (Γιώργος Ασπρογέρακας): Σίμος, Χαλαζιάς, Βασιλάρης, Γατσώρης, Δράκας, Φραγκούλης, Γαβρίνας, Μούτσα, Σεραφίγγος, Νάκος, Φράγκος (63΄ Μακρής).

πηγή: nafpaktianews.gr