"Καθάρισε" νωρίς ο Ατρόμητος Αντιρρίου (video)

Με 3 - 0 κέρδισε ο Ατρόμητος Αντιρρίου τον Α.Ο. Λυγιά διατηρώντας τις λιγοστές ελπίδες για είσοδο στα play - off του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά πέτυχε και τα τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και πλησίασε στους δύο βαθμούς τον τέταρτο της βαθμολογίας Α.Ο. Χάλκειας, από τον οποίο όμως μειονεκτεί στην ισοβαθμία.
Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τον Ατρόμητο που άνοιξε το σκορ στα 15 δευτερόλεπτα με γκολ που σημείωσε ο Αμπντέλ Σαλάμ. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 35΄ με εκτέλεση πέναλτι του Ρουμπάτου και οκτώ λεπτά αργότερα ο επιθετικός του Ατρόμητου με το 12ο τέρμα του στο πρωτάθλημα διαμόρφωσε το τελικό 3 - 0.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Γιάννης Πανουργιάς): Χασαπογιάννης, Βλάχος, Παναγιωτόπουλος Ι., Σπανογιάννης, Κάκκος Χ., Θανασιός (65΄ Κουραχάνης), Κάκκος Β. (65΄ Ορφανουδάκης), Αμπντέλ Σαλάμ, Ρουμπάτος, Καλαβριζιώτης (13’ Ζαχαρόπουλος), Παναγιωτόπουλος Μ.

Α.Ο. ΛΥΓΙΑΣ (Φώτης Δημητρόπουλος): Ασημακόπουλος, Χουλιάρας, Δημητρόπουλος (33΄ Αποστολόπουλος), Κερασιάς, Ζαμπάρας, Ζαρκαδούλας (80΄ Μπρούμας), Πετσίνης, Κάκκος Γ., Κατσίκας (46΄ Κοσανδιανός), Δημητρόπουλος (46΄ Νικόπουλος), Κοτσέτσος.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα στο βίντεο του nafpaktianews.gr