Κορυφή για τον Όμηρο

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας πέτυχε ο Όμηρος Νεοχωρίου.

Η ομάδα του Παύλου Ανωγιάτη κέρδισε στην έδρα της με 1 - 0 τον Ατρόμητο Αντιρρίου και ανέβηκε με 7 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας, αφήνοντας στους 6 την αντίπαλό της.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές, όμως το 0 - 0 παρέμεινε. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι είχαν πολλές ευκαιρίες και σκόραραν με τον Κράνη στο 57ο λεπτό. Παρόλα αυτά δεν "κλείδωσαν" τη νίκη και λίγο έλειψε να το πληρώσουν λίγο πριν το τέλος του αγώνα, όταν ο Μπότας με εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε το μηδέν σε σουτ του Ταμπάκη.

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Παύλος Ανωγιάτης): Μπότας, Τραγουλιάς, Ματσίγκας (46΄ Γούργαρης), Μπαλαμπάνης, Θεοδωρίδης, Βαλτογιάννης, Κράνης (89΄ Λαγός), Φράγκος Α., Χαλαζιάς, Φράγκος Γ. (68΄ Καμαριάρης), Ρεπανίδας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Γιώργος Πετσίνης): Ανδρεόπουλος, Ταμπάκης, Βαλής (77΄ Ρηγόπουλος), Θανασιός, Παπαποστόλου, Παπαγιάννη Α., Ψυχογιός (85΄ Ρουμπάτης), Παπαγιάννη Κ., Κάκκος Ν., Κάκκος Β., Αλμπάνης.