Παρέμεινε στην κορυφή με ανατροπή ο Παναγρινιακός

Ο Παναγρινιακός κέρδισε με 3 - 1 τον Ατρόμητο Αντιρρίου και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ.

Η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου έμεινε πίσω στο σκορ, όμως ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και πήρε το "τρίποντο". Ο Ατρόμητος από την πλευρά του βοήθησε στο να γίνει ένα όμορφο παιχνίδι, δεν έπαιξε με σκοπιμότητα, ούτε κλείστηκε και έγινε η δεύτερη ομάδα της κατηγορίας που σκοράρει κόντρα στον Παναγρινιακό.
Στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ. Ο Παπαποστόλου εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπαλάφας δε συγκράτησε τη μπάλα και ο Δενδρινός από κοντά έκανε το 0 - 1. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Κούση στο 19΄ και στο 23΄ είχαν δοκάρι με εκτέλεση φάουλ του Γκόλια. Στο 26΄ ο Μπαλάφας έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ στην εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου. Στο 32΄ ο Καλοκαίρης ανατράπηκε από το Θανασιό, με τον Καζανά να υποδεικνύει το πέναλτι και στην εκτέλεση ο Νάκος ευστόχησε κάνοντας το 1 - 1. Στο 43΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν δεύτερο πέναλτι σε ανατροπή του Κούση από το Θανασιό, με τον παίκτη του Ατρόμητου να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Νάκος στην εκτέλεση έστειλε τη μπάλα άουτ και το 1 - 1 παρέμεινε στο ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο μέρος, πίεσαν και πήραν προβάδισμα στο 60ο λεπτό με όμορφο φαλτσαριστό σουτ του Κλειτσίκα. Στη συνέχεια έχασαν μεγάλες ευκαιρίες και "σφράγισαν" τη νίκη στο 89ο λεπτό με γκολ που σημείωσε ο Αντωνόπουλος.

Ο Μανδέλος κάνει το σουτ από καλή θέση, με τη μπάλα να περνάει άουτ.
Σουτ του Σαμψώνα η μπάλα έφυγε άουτ.
11΄ Γκολ. Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου ο Μπαλάφας δε συγκρατεί τη μπάλα και ο Δενδρινός από κοντά με σουτ κάνει το 0 - 1.
19΄ Πάσα του Καλοκαίρη στον Κούση που κάνει διαγώνιο σουτ, με τη μπάλα να περνάει άουτ.
23΄ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια η μπάλα στο δεξί δοκάρι.
26΄ Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου έδιωξε σε κόρνερ ο Μπαλάφας.
32΄ Οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι σε ανατροπή του Καλοκαίρη από το Θανασιό.
33΄ Γκολ. Ο Νάκος ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 1 - 1.
36΄ Σέντρα του Βασιλόγιαννη ο Δενδρινός στην προσπάθεια να απομακρύνει στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι σε κόρνερ.
43΄ Ο Θανασιός ανατρέπει τον Κούση με τον Καζανά να δίνει το πέναλτι και να αποβάλλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον παίκτη του Ατρόμητου. Ο Νάκος στην εκτέλεση στέλνει τη μπάλα πάνω από το δοκάρι.
49΄ Σουτ του Βασιλάρη μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ.
57΄ Σουτ του Βασιλάρη από πλάγια η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
60΄ Γκολ. Ο Κλειτσίκας με όμορφο φαλτσαριστό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 - 1.
63΄ Σουτ του Γκόλια έδιωξε ο Ζυγουρίτσας.
64΄ Πάσα του Κλειτσίκα στο Νάκο που από κοντά δεν έκανε καλό πλασέ και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Ζυγουρίτσα.
68΄ Ο Κούσης από καλή θέση δεν έπιασε καλά το σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ.
70΄ Πάσα του Βασιλόγιαννη ο Κούσης και ο Νάκος κινούνται στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν την βρίσκουν, για να την σπρώξουν στα δίχτυα.
74΄ Ο Βασιλάρης σε τετ α τετ με το Ζυγουρίτσα καθυστερεί και ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου πέφτει και μπλοκάρει.
75΄ Κάθετη πάσα του Νάκου στο Βασιλάρη που κάνει το σουτ και διώχνει με τα πόδια ο Ζυγουρίτσας.
88΄ Ο Βασιλόγιαννης βγαίνει σε τετ α τετ με το Ζυγουρίτσα, έχει στήριγμα τον Καντάνη, αλλά σουτάρει απελπιστικά άουτ.
89΄ Γκολ. Βασιλόγιαννης και Αντωνόπουλος συνδυάζονται και ο δεύτερος με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3 - 1.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Μπαλάφας, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Ζαχαράκης, Φραγκούλης Α., Καντάνης, Βασιλάρης (79΄ Αντωνόπουλος), Σαμψώνας (54΄ Κλειτσίκας), Κούσης (71΄ Μπούρος), Νάκος (90΄ Κοκώνης), Βασιλόγιαννης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Γιώργος Πετσίνης): Ζυγουρίτσας, Κάκκος Β., Μπαρμπαρούσης (90΄ Μαραγιάννης), Θανασιός, Παπαποστόλου Π., Δενδρινός, Ευθυμιόπουλος (90΄ Μανιταράς), Ζαχαρόπουλος, Μανδέλος (90΄ Παντελίδης), Ταμπάκης, Ψυχογιός (72΄ Παπαγιάννη Κ.).