Εύκολο πέρασμα του Τρίκαρδου από το Λυγιά

Το σερί θετικών αποτελεσμάτων συνέχισε ο Τρίκαρδος Κατοχής κερδίζοντας εκτός έδρας τον Α.Ο. Λυγιά με σκορ 6 - 1.

Η ομάδα του Γιώργου Ασπρογέρακα είχε καλή απόδοση και έφτασε τους 31 βαθμούς παραμένοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας.
Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους φιλοξενούμενους με το Νάκο να κερδίζει πέναλτι και να ευστοχεί στην εκτέλεση κάνοντας το 0 - 1 στο 3ο λεπτό, όμως στο 14΄ μετά την πάσα του Δημητρόπουλου ο Κουφογιάννης με κοντινό πλασέ ισοφάρισε. Ο Τρίκαρδος ξαναπήρε το προβάδισμα στο 35ο λεπτό με κεφαλιά του Ψηλού μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τζουλιάνο Μούτσα και το 1 - 2 ήταν το σκορ ημιχρόνου.
Στο 53΄ ο Φραγκούλης με σουτ από το ύψος του πέναλτι σημείωσε το τρίτο τέρμα του Τρίκαρδου και στο 60΄ ο Τζουλιάνο Μούτσα με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1 - 4. Τα πράγματα δυσκόλεψαν περισσότερο για τους γηπεδούχους στο 65΄ με την αποβολή του Γκόγκα. Στο 75΄ ο Νάκος σημείωσε με σουτ το πέμπτο τέρμα της ομάδας της Κατοχής και στο 85΄ μετά τη σέντρα του Βασιλάρη ο Σεραφίγγος με ψαλιδάκι διαμόρφωσε το τελικό 1 - 6.

Α.Ο. ΛΥΓΙΑΣ (Φώτης Δημητρόπουλος): Ασημακόπουλος, Αποστολόπουλος, Βασιλόπουλος, Κουφογιάννης, Ζαρκαδούλας, Ζαμπάρας, Γκόγκα, Κάκκος (72΄ Νικόπουλος Γ.), Κατσίκας (62΄ Χουλιάρας), Δημητρόπουλος (67΄ Κερασιάς), Πετσίνης (78΄ Κοσανδιανός).

ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ (Γιώργος Ασπρογέρακας): Τσιάρας (42΄ λ.τ. Σίμος), Χαλαζιάς (60΄ Δρακάς), Βασιλάρης, Μακρής, Ψηλός, Σαμψώνας (68΄ Γατσώρης), Φράγκος (56΄ Γαβρίνας), Φραγκούλης, Σεραφίγγος, Νάκος, Μούτσα.