Πέρασε από τον Αστακό η Α.Ε.Μ.

Με 2 - 0 κέρδισε η Α.Ε. Μεσολογγίου στον Αστακό τον τοπικό Ηρακλή και συνεχίζει να βρίσκεται στο κυνήγι της πρώτης θέσης στη βαθμολογία.

Οι "κανονιέρηδες" με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν τη νίκη και ανέβηκαν στους 48 βαθμούς αφήνοντας στους 19 την ομάδα του Αστακού.
Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα ανήκε στους γηπεδούχους με χαμένο τετ α τετ του Κοτρώτσου στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Ο Κοντογιάννης με πλασέ στο 20ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην Α.Ε.Μ. και τη νίκη "σφράγισε στο 70ο λεπτό με διαγώνιο σουτ ο Κώστας Πιστιόλης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Γιάννης Λιάκας): Κατερινόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Λιβάνης (55΄ Τζακώστας), Λίλας, Κωνσταντίνου (46΄ Παχής), Κατσιγιάννης, Κελεπούρης, Γκάτσης, Κοτρώτσος, Γιαννείος (74΄ Κοντοζήσης), Καραλής (39΄ Τσιλίκας).

Α.Ε. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Γιώργος Γιάκος): Καραγκούνης, Κοκώνης, Στεργίου (53΄ Αλεξόπουλος), Τζαμαλής (67΄ Ντζιμάνης), Λίτσος, Κοντογιάννης (83΄ Φονταλής), Παπανικολάου, Καλοκαίρης, Πιστιόλης, Καβαλλάρης (88΄ Παλιάτσας), Βασιλόγιαννης.

πηγή: aitosports.gr