Δεν έχασαν, δε χάρηκαν

Ισόπαλο με σκορ 1 - 1 έληξε το παιχνίδι στο Ευηνοχώρι ανάμεσα στην τοπική Α.Ε. Ευηνοχωρίου και τον Ηρακλή Αστακού.

Το αποτέλεσμα αυτό διατήρησε την ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου στην 4η θέση με 35 βαθμούς χάνοντας όμως την ευκαιρία να ξεφύγει στους 3 βαθμούς από τους διώκτες της, ενώ στους 30 βρίσκεται ο Ηρακλής Αστακού που δε μπόρεσε να πλησιάσει στους 2 βαθμούς την 4η θέση.
Χαρακτηριστικό είναι ότι η Α.Ε. Ευηνοχωρίου έχει 6 ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος, με μοναδικό "τρίποντο" να είναι στο άνευ αγώνα με τον Α.Ο. Χάλκειας.
Οι δύο ομάδες μπήκαν από την αρχή αποφασισμένες να κυνηγήσουν τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 18ο λεπτό με γκολ του Γιώργου Κοτρότσου. Δώδεκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τέρμα που σημείωσε ο Θανάσης Μιχαλόπουλος. Στη συνέχεια και οι δύο είχαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, όμως το 1 - 1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Δουλιώτης, Μπαλαούρας, Κοντομήτσος, Νασόπουλος (58΄ Κουτρουμάνης), Κάκκος, Βασιλείου (86΄ Αλμπάνης), Μιχαλόπουλος Α. (90΄ Φτούλης), Καλαβριζιώτης, Φονταλής, Δημαράς, Γεωργίου (77΄ Μιχαλόπουλος Ι.).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Γιάννης Λιάκας): Κατερινόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Λιβάνης Π., Ταφάνι, Κωνσταντίνου, Κοκώνης, Κοντοζήσης, Παχής, Κοτρότσος, Μπαλάφας, Αποστολάκης (92΄ Μαλιγιάννης).