Τετράδα μέσω Οινιαδών για την Α.Ε. Ευηνοχωρίου

Η Α.Ε. Ευηνοχωρίου κέρδισε στην Κατοχή με 3 - 2 τον Τρίκαρδο και εκμεταλλευόμενη την ήττα του Ομήρου Νεοχωρίου στο Καινούριο και την αναβολή του αγώνα του Απόλλωνα Δοκιμίου στη Γουριά επέστρεψε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 3 - 0 στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχαν δύο τέρματα, αλλά δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο στο παιχνίδι.
Πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο παιχνίδι η ομάδα του Ευηνοχωρίου πήρε προβάδισμα στο σκορ με πλασέ του Δημαρά μετά από σέντρα του Γιαβρούτα. Στο 12΄ ο Δημαράς είχε μία ακόμα καλή ευκαιρία και δύο λεπτά αργότερα ο Αλμπάνης με ψηλοκρεμαστό σουτ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του. Στο 23΄ ο Θανάσης Μιχαλόπουλος με σουτ έστειλε τη μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ και στο επόμενο λεπτό ο Δουλιώτης αντέδρασε σωστά διώχνοντας τη μπάλα με τα πόδια σε κόρνερ στο σουτ του Κακούρη. Στο 44ο λεπτό ο Μιχαλόπουλος έκανε τη σέντρα, ο Δημαράς σούταρε με τον Τσιάρα να διώχνει και στην επαναφορά ο Κουτρουμάνης έκανε με σουτ το 0 - 3.
Ο Τρίκαρδος "προειδοποίησε" στο 66΄ με κεφαλιά του Μπλέτσα στο δεξί κάθετο δοκάρι και δύο λεπτά αργότερα ο Αθανασόπουλος με πλασέ μείωσε σε 1 - 3. Στο 74΄ ο Τσιάρας έδιωξε σε κόρνερ τη μπάλα σε κοντινή κεφαλιά του Κάκκου και στο 87΄ ο Μπαρούχος με κεφαλιά μείωσε σε 2 - 3 για την ομάδα της Κατοχής. Στα επόμενα λεπτά δεν άλλαξε τίποτα και η Α.Ε. Ευηνοχωρίου κράτησε το "τρίποντο".

ΕΝΩΣΗ Α.Ο.Κ. ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ (Γιώργος Ζήκος): Τσιάρας, Παναγιωτόπουλος (78΄ Αυγέρης), Βαλής, Λιόκαυτος, Μπαρούχος, Μπλέτσας, Κακούρης, Δρακάς (46΄ Λουκάς), Κοκώνης (76΄ Καλέντζος), Αθανασόπουλος, Μπεναρδής (85΄ Καραμήτσος).

Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Δουλιώτης, Μπαλαούρας, Γιαβρούτας, (80΄ Νασόπουλος), Κωνσταντάρας, Κάκκος, Βασιλείου, Μιχαλόπουλος Α. (90΄ Κουτσοσπύρος), Αλμπάνης, Καλαβριζιώτης, Δημαράς (85΄ Γεωργίου), Κουτρουμάνης (72΄ Μιχαλόπουλος Ι.).

φωτό: Άγγελος Χριστοδουλάκης