Νίκη για τον Όμηρο επί της Κ19 του Παναιτωλικού

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Δοκιμίου ο Όμηρος Νεοχωρίου κέρδισε με 2 - 1 την Κ19 του Παναιτωλικού.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό του Ομήρου πριν το ξεκίνημα των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων, με την ομάδα του Χρήστου Ζαπάντη να είναι αρκετά καλή στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Όμηρος προηγήθηκε με γκολ του Γκασούκα και ο Κουτσομπίνας πέτυχε το 0 - 2. Στη συνέχεια ο Παπαδόπουλος και ο Γκασούκας έχασαν σε τετ α τετ ευκαιρίες να σκοράρουν και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Παπανικόπουλος μείωσε για την Κ19 του Παναιτωλικού. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα είχε την κατοχή και έχασε δύο καλές ευκαιρίες, ενώ από τον Όμηρο δύο καλές στιγμές είχαν ο Γκασούκας και ο Ευθυμίου, με το 1 - 2 να μένει ως το τέλος.

Για τον Όμηρο αγωνίστηκαν οι: Δουλιώτης, Ξάνθης, Μπαλαμπάνης, Τσιφοπανόπουλος, Παπαευθυμίου (65΄ Παπανικολάου), Νικολογιάννης (68΄ Ρουπάκης), Ευθυμίου(71΄ Καλογερόπουλος), Κοντογιάννης, Γκασούκας, Πασπαλιάρης (62΄ Γαλάνης), Παπαδόπουλος (29΄ Κουτσομπίνας).