Φιλική νίκη για το Νέο Αμφίλοχο

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο στάδιο της Αμφιλοχίας ο Νέος Αμφίλοχος κέρδισε με 5 - 0 τον Ίναχο Βάλτου.

Το παιχνίδι έγινε με την ευκαιρία του ρεπό των δύο ομάδων, καθώς ο Νέος Αμφίλοχος παίρνει με 3 - 0 τον αγώνα με τον Εθνικό Γουριάς που δε συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας, ενώ ο Ίναχος έχει ρεπό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄ ΕΠΣΝΑ.
Ο Μπουμπούλης με ψηλοκρεμαστό πλασέ στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του και έξι λεπτά αργότερα ο Στεργίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2 - 0. Ο Καμμένος με δύο τέρματα στο 23΄ με κεφαλιά και στο 39΄ με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4 - 0. Το τελικό 5 - 0 διαμόρφωσε ο Σαφάκας με σουτ στο 80ο λεπτό.

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος, Νταρλαγιάννης, Γιαννοκώστας, Τσόλκας, Γουρούνας, Μπουμπούλης, Στεργίου, Αγγέλης, Στραβοδήμος, Καμμένος, Κοκώνης.
Αγωνίστηκαν και οι: Γιώτης, Θάνος, Σαφάκας, Σιούνας, Προδρομίτης, Κοντός, Λούντζης, Μαραγκός.

ΙΝΑΧΟΣ ΒΑΛΤΟΥ (Βασίλης Ράπτης): Νέστορας, Ριζογιάννης Α., Υφαντής, Ριζογιάννης Β., Κορδάτος, Τηγάνης, Μακρής, Κοκκώνης, Τσεκούρας, Προύντζος, Μαργαρίτης.
Αγωνίστηκαν και οι: Σελεβίστας, Τσάκαλος, Αυγέρης, Μήτσου, Μπαζούλας, Ρίστα.