Συνέχισε με νίκη ο Νέος Αμφίλοχος

Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη και δεύτερη σε ισάριθμους εκτός έδρας αγώνες πέτυχε ο Νέος Αμφίλοχος κερδίζοντας με 3 - 1 τον Αστέρα Καμαρούλας στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε στην 3η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς την ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου, ενώ στους 6 έμεινε ο Αστέρας.
Στο 5ο λεπτό ο Ρόκκος έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ σε εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα και πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ, όμως σε πλασέ του Αγγέλη η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Μπαλάσκα. Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με σκόρερ το Φίλιππο Πετρονικολό. Όμως η συνέχεια ανήκε στην ομάδα της Αμφιλοχίας που σε 11 λεπτά πέτυχε τρία τέρματα. Ο Κοκώνης στο 30΄ ισοφάρισε και στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Καμμένος που με εκτέλεση φάουλ στο 34΄ και με κεφαλιά στο 41΄ έκανε το 1 - 3.
Η μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων να "ξαναμπούν" στο παιχνίδι χάθηκε στο 48ο λεπτό όταν στην ίδια φάση Σαμψώνας και Ταταράκης σημάδεψαν το οριζόντιο δοκάρι. Στην τελευταία καλή στιγμή του αγώνα ο Κοκώνης νικήθηκε σε τετ α τετ από το Μπαλάσκα και το 1 - 3 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Ρόκκος.
10΄ Κάθετη πάσα του Ζοτάι στον Αγγέλη που έκανε το πλασέ, με τη μπάλα να βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι και να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπαλάσκα.
25΄ Γκολ. Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα ο Πετρονικολός κοντρολάρει και με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0.
30΄ Γκολ. Σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Αστέρα η μπάλα φτάνει στον Κοκώνη, που με προβολή την στέλνει στα δίχτυα για το 1 - 1.
34΄ Γκολ. Φάουλ του Καμμένου από πλάγια θέση η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει στα δίχτυα για το 1 - 2.
40΄ Σέντρα του Μπούρου ο Αγγέλης πιάνει την κεφαλιά και ο Μπαλάσκας αποκρούει.
41΄ Γκολ. Σέντρα του Αγγέλη ο Καμμένος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 3.
47΄ Πάσα του Καμμένου στο Μπούρο που κάνει το πλασέ και διώχνει με τα πόδια ο Μπαλάσκας.
48΄ Σέντρα σουτ του Σαμψώνα η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ταταράκης σουτάρει ξανά στο οριζόντιο δοκάρι.
72΄ Οι γηπεδούχοι μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αριστόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
84΄ Ο Κοκώνης βγαίνει σε τετ α τετ με το Μπαλάσκα, πλασάρει και αποκρούει ο τερματοφύλακας του Αστέρα.
88΄ Σουτ του Τηλιγάδα η μπάλα κόντραρε στον Τσόλκα και πέρασε κόρνερ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Μπαλάσκας, Αριστόπουλος, Σταμάτης (56΄ Κωστόπουλος), Καράτσαλος, Γιώτης, Παναγιωτόπουλος, Σαμψώνας (75΄ Γκουρνέλος), Πετρονικολός, Δήμος (70΄ Μήκας), Ταταράκης (56΄ Τηλιγάδας), Ταμπάκης (75΄ Πίτλιγγερ).

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος, Μπούρος, Γουρούνας, Γιαννοκώστας, Τσόλκας, Ζοτάι, Καμμένος (85΄ Δράκος), Μπουμπούλης (70΄ Αυγέρης), Κοκώνης, Στεργίου, Αγγέλης (59΄ Στραβοδήμος).