Προσπέραση με ανατροπή στο φινάλε

Σπουδαία νίκη πήρε ο Ηρακλής Αστακού κερδίζοντας στην έδρα του με 2 - 1 το Νέο Αμφίλοχο.

Η ομάδα του Γιάννη Λιάκα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση στα τελευταία λεπτά και πέρασε στη βαθμολογία το Νέο Αμφίλοχο.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν λίγες καλές στιγμές και το 0 - 0 παρέμεινε. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Καμμένου από τον Ταφάνι και ο Στεργίου ευστόχησε στην εκτέλεση κάνοντας το 0 - 1. Η είσοδος του Μπαλάφα βοήθησε τους γηπεδούχους που πήραν μέτρα και απείλησαν την εστία του Ρόκκου. Ο Ηρακλής έφτασε στην ισοφάριση στο 84ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Ζαφείρη. Η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 94ο λεπτό, όταν σε φάση διαρκείας τελικός αποδέκτης έγινε ο Αποστολάκης που με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 1.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Γιάννης Λιάκας): Κατερινόπουλος, Κοντοζήσης, Λιβάνης, Ταφάνι, Κωνσταντίνου, Κοκώνης Ε. (73΄ Μαλιγιάννης), Αποστολάκης, Κατσιγιάννης (80΄ Παχής), Κοτρότσος, Ζαφείρης, Μπαρμπαρούσης (64΄ Μπαλάφας).

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος, Μπούρος, Γουρούνας, Γιαννοκώστας, Τσόλκας, Ζοτάι, Στραβοδήμος (77΄ Αυγέρης), Μπουμπούλης, Κοκώνης Σ., Στεργίου, Καμμένος.