Επιστροφή στις νίκες για το Νέο Αμφίλοχο

Στις νίκες επέστρεψε ο Νέος Αμφίλοχος, που κέρδισε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου με 2 - 1.

Η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου κέρδισε στο γήπεδο που είχε πετύχει και την τελευταία της νίκη την 4η αγωνιστική και ανέβηκε στους 12 βαθμούς αφήνοντας στους 7 την Ένωση.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή, οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά το 0 - 0 παρέμεινε. Στο 55΄ ο Κοκώνης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από το Μπούτιβα και ο Στεργίου ευστόχησε στην εκτέλεση κάνοντας το 0 - 1. Στα επόμενα λεπτά όλα έδειχναν να διευκολύνουν τους φιλοξενούμενους, καθώς στο 61΄ η Ένωση έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Νίκου Καλοκαίρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 67΄ ο Ζοτάι έκανε το 0 - 2. Στο 71΄ ο Ζωγράφος με πλασέ μείωσε για την Ένωση και στα επόμενα λεπτά ο Νέος Αμφίλοχος αγχώθηκε, αλλά τελικά κράτησε το "τρίποντο".

Σουτ του Μπούρου έδιωξε εντυπωσιακά ο Παπαϊωάννου.
Συνδυασμός του Γουρούνα με τον Κοκώνη ο πρώτος γίνεται τελικός αποδέκτης της μπάλας, κάνει το σουτ και αποκρούει ο Παπαϊωάννου.
Σουτ του Πάνου Μουχάνη έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο Ρόκκος.
16΄ Σέντρα του Μπούρου ο Κοκώνης αφύλαχτος από τη μικρή περιοχή δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ.
18΄ Σέντρα του Βαγγέλη Μουχάνη έδιωξε ο Γιαννοκώστας, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για χέρι.
28΄ Πάσα του Αγγέλη η μπάλα κόντραρε και έφτασε στο Δράκο που σε τετ α τετ σούταρε πάνω στον Παπαϊωάννου.
33΄ Σουτ του Αγγέλη η μπάλα κόντραρε στο Μπλέτσα και έφυγε δίπλα από το δοκάρι σε κόρνερ.
34΄ Σουτ του Στεργίου η μπάλα κόντραρε ξανά στο Μπλέτσα και πέρασε κόρνερ.
41΄ Πλασέ του Φάτσαλη έξω από την περιοχή απέκρουσε εύκολα ο Ρόκκος.
54΄ Σουτ του Πάνου Μουχάνη απέκρουσε ο Ρόκκος.
55΄ Οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν πέναλτι σε ανατροπή του Κοκώνη από το Μπούτιβα.
56΄ Γκολ. Ο Στεργίου ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 0 - 1.
58΄ Ο Καμμένος κάνει ατομική ενέργεια, σουτάρει και διώχνει με τα πόδια ο Παπαϊωάννου.
61΄ Οι γηπεδούχοι μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Νίκου Καλοκαίρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
67΄ Γκολ. Ο Ζοτάι με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 2.
69΄ Σέντρα Κοκώνη κεφαλιά του Καμμένου η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαϊωάννου.
70΄ Εκτέλεση φάουλ του Μπουλιέρη έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Ρόκκος.
71΄ Γκολ. Συνδυασμός Κατσαβοχρήστου με Ζωγράφο ο δεύτερος κάνει το πλασέ στα δίχτυα μειώνοντας σε 1 - 2.
76΄ Σουτ του Βαγγέλη Μουχάνη η μπάλα έφυγε άουτ.
93΄ Σουτ του Στραβοδήμου μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Παπαϊωάννου, Ζωγράφος, Καντερές (81΄ Αριστόπουλος), Μπλέτσας, Καλοκαίρης Ν., Μπουλιέρης, Φάτσαλης, Μπούτιβας (71΄ Ντόκας), Κατσαβοχρήστος, Μουχάνης Π. (71΄ Παπαδήμας), Μουχάνης Ε.

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος, Μπούρος, Γουρούνας, Γιαννοκώστας, Ζοτάι, Αυγέρης (46΄ Τσόλκας), Αγγέλης, Δράκος (57΄ Καμμένος), Κοκώνης, Στεργίου (69΄ Στραβοδήμος), Μπουμπούλης.