"Καθάρισε" ο Τζουλιάνο

Με δύο γκολ του Τζουλιάνο Μούτσα στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Απόλλων Θέρμου 1957 κέρδισε με 2 - 0 τον Άρη Αιτωλικού.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Κώστα Γιωτόπουλου στους 8 βαθμούς, ενώ στους 5 έμεινε ο Άρης.
Τα πάντα στο παιχνίδι κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά. Ο Τζουλιάνο Μούτσα έδωσε προβάδισμα στον Απόλλωνα στο 79ο λεπτό. Με τη συμπλήρωση 90 λεπτών ο ίδιος παίκτης έκανε το 2 - 0 "σφραγίζοντας" τη δεύτερη νίκη της ομάδας του Θέρμου στο πρωτάθλημα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΡΜΟΥ 1957 (Κώστας Γιωτόπουλος): Κούντρας, Καλλιακμάνης, Κακούρης, Γκουτσέλης, Ψηλός, Λάμπος (83΄ Κόκκοτος Γ.), Ρεπανίδας, Καμζέλας, Κόκκοτος Α. (46΄ Παντής), Τζουλιάνο Μούτσα, Σέρτζιο Μούτσα (76΄ Μπίστας).

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ (Γιώργος Ασπρογέρακας): Γκασούκας, Καρέτσος, Ζαβιτσάνος, Βασιλείου, Κάκκος (46΄ Καβαλιέρης), Φράγκος Λ., Φράγκος Α. (85΄ Ρόμπολας), Διαμαντόπουλος, Κράνης, Ζέρβας, Ξύστρας (78΄ Λύρος).