Έπιασε τετράδα η Αναγέννηση

Τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Αναγέννηση Στάνου επικρατώντας με 2 - 0 του Αστέρα Καμαρούλας.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την Αναγέννηση στους 15 βαθμούς και την 4η θέση, ενώ ο Αστέρας έμεινε στους 7.
Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 16ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε ο Μιχάλης Κοτρότσος. Ο Αστέρας είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει, όμως στο κόρνερ του Σαμψώνα στο 30΄ και στο σουτ του ίδιου παίκτη στο 45΄ η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.
Ο Χρήστος Γκουρνέλος είχε ακόμα ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο και ο Πάνος Καρακασίδης στο 85΄ διπλασίασε τα τέρματα της Αναγέννησης και ουσιαστικά "κλείδωσε" τη νίκη της ομάδας του. Στο 92΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, όμως στην εκτέλεση ο Γκόγκα νικήθηκε από το Μπαλάσκα και το 2 - 0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ (Τάσος Σπαής - Γιάννης Καραβασίλης): Λιάπης, Βασιλάρης (87΄ Κοντός Σ.), Κοντός Κ. (64΄ Γκόγκα), Σαλμάς, Μπακαδήμας, Αλπέντζος, Κοτρότσος (87΄ Μαυρομάτης), Κόκκαλης, Νταλαπέρας, Πετανίτης (64΄ Μασούρας), Μακρυπίδης (41΄ Καρακασίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Μπαλάσκας, Αριστόπουλος (83΄ Γκουρνέλος Θ.), Τρομπούκης, Παναγιωτόπουλος, Γιώτης, Σταθοχρηστόπουλος, Σαμψώνας (83΄ Καπέλης), Λιάτσος (73΄ Γκουρνέλος Χ.), Δήμος, Μήκας (70΄ Πετρονικολός), Νικολόπουλος.