Παρέμεινε στην κορυφή ο Όμηρος

Στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣΝΑ παρέμεινε ο Όμηρος Νεοχωρίου κερδίζοντας με 1 - 0 τη Μεδεών Κατούνας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και έφερε τον Όμηρο στους 40 βαθμούς πέτυχε ο Σπύρος Νούλας με εκτέλεση φάουλ στο 62ο λεπτό.
Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Στο 8΄ ο Τηλεμάχου απέκρουσε το σουτ του Γκάτση και στο 13΄ ο Τηλεμάχου έδιωξε δύσκολα τη μπάλα στο σουτ του Βασιλάρη έξω από την περιοχή και στην επαναφορά ο Καβαλιέρης σούταρε άουτ. Στο 14΄ ο Κοντογιάννης είδε εκτός εστίας το Δουλιώτη και έκανε το μακρινό σουτ με τον τερματοφύλακα του Ομήρου να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Στο 17΄ ο Νούλας με κάθετη πάσα έβγαλε τετ α τετ με τον Τηλεμάχου το Σεραφίγγο, που όμως έχασε το κοντρόλ και η μπάλα έφυγε άουτ και στην τελευταία καλή φάση του πρώτου ημιχρόνου στο 39΄ ο Καβαλιέρης έκανε τη σέντρα και ο Γκάτσης πήρε την κεφαλιά με τον Τηλεμάχου να αποκρούει.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο με το Βασιλάρη να κάνει τη σέντρα στο Σεραφίγγο που ανενόχλητος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ. Ο Όμηρος βρήκε το γκολ που έψαχνε στο 62΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σπύρου Νούλα. Στο 70΄ στο σουτ του Γκάτση η μπάλα πέρασε λίγο άουτ και στη συνέχεια ο Όμηρος κράτησε τη νίκη που τον διατήρησε στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Γιώργος Ζήκος): Δουλιώτης, Θεοδωρίδης, Κολοβάκης, Μανθόπουλος, Τσώνης, Νούλας Σ. (89΄ Φράγκος), Βασιλάρης (85΄ Ματσίγκας), Τσίμπιτσης, Σεραφίγγος (70΄ Καντάνης), Γκάτσης, Καβαλιέρης (77΄ Κούσης).

ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ (Νίκος Μιμιγιάννης): Τηλεμάχου, Γεροχρήστος, Νούλας Β., Τσιτσομήτσος, Ξανθόπουλος Δ., Μπουμπούλης, Προδρομίτης, Κοντογιάννης, Καραμάνης (65΄ Τζαβίδης), Κοτρότσος, Ρουστεμάι.