Οι φάσεις και τα γκολ του αγώνα του Α.Ο. Λυγιά με τον Όμηρο Νεοχωρίου

Εύκολα πέρασε από την έδρα του Λυγιά ο Όμηρος Νεοχωρίου επικρατώντας με 5 - 0.

Το αποτέλεσμα αυτό διατήρησε την ομάδα του Γιώργου Ζήκου στην κορυφή της βαθμολογίας με 3 βαθμούς διαφορά από τη 2η Α.Ε. Μεσολογγίου.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Μανθόπουλου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νούλα και στο 45΄ ο Νάκος με πλασέ έκανε το 0 - 2. Στο 54΄ ο Γκάτσης σημείωσε το 0 - 3 και δύο λεπτά αργότερα ο Νούλας σημείωσε το τέταρτο γκολ του Ομήρου. Το τελικό 0 - 5 διαμορφώθηκε στο 79΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιχαηλίδη.

Α.Ο. ΛΥΓΙΑΣ (Φώτης Δημητρόπουλος): Ασημακόπουλος, Αποστολόπουλος (46΄ Δημητρόπουλος Θ.), Βασιλόπουλος, Κερασιάς, Ζαρκαδούλας, Ζαμπάρας, Νικόπουλος Β. (67΄ Μπρούμας), Κάκκος, Πετσίνης (80΄ Καλαβρουζιώτης), Δημητρόπουλος Β., Κοτσέτσος.

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Γιώργος Ζήκος): Κούντρας, Θεοδωρίδης, Κολοβάκης (46΄ Μιχαηλίδης), Μανθόπουλος (62΄ Μπερναρδής), Μπαλαμπάνης, Βαλτογιάννης, Σεραφίγγος, Τσίμπιτσης (46΄ Καβαλιέρης), Νάκος (56΄ Καντάνης), Γκάτσης, Νούλας.

Δείτε το βίντεο του nafpaktianews.gr με τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.