"Αποχαιρέτησε" το Κύπελλο

Τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Ελλάδας γνώρισε ο Όμηρος Νεοχωρίου.

Στον πρώτο αγώνα της στη διοργάνωση η ομάδα του Νεοχωρίου ηττήθηκε με 3 - 0 από τον Απόλλωνα Ευπαλίου και "αποχαιρέτησε" το θεσμό.

Τα γκολ των νικητών πέτυχαν δύο παίκτες που αγωνίστηκαν στο παρελθόν στο Νομό μας. Πριν συμπληρωθούν πέντε λεπτά στον αγώνα ο πρώην παίκτης του Ναυπακτιακού Αστέρα και του Ατρόμητου Αντιρρίου, Αντώνης Ρουμπάτος έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Το 1 - 0 ήταν το σκορ ημιχρόνου και στο δεύτερο μέρος τη σκυτάλη πήρε ο Μπάμπης Παπανδρέου. Ο 29χρονος επιθετικός που πρόπερσι αγωνίστηκε στο Ναυπακτιακό Αστέρα, σημείωσε δύο τέρματα μέσα σε τρία λεπτά και από το 60ο λεπτό ο Απόλλωνας πήρε ξακάθαρο προβάδισμα πρόκρισης. Το 3 - 0 παρέμεινε μέχρι τέλους και η ομάδα του Ευπαλίου πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.