Νίκη στην πρεμιέρα για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας o Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου κέρδισε με 68 - 62 τον Ερμή Λαγκαδά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με "μπροστάρη" επιθετικά το Μάρουσιτς προηγήθηκαν με 17 - 13. Η συνέχεια του ημιχρόνου ανήκε στον Α.Ο.Α. που με σερί 10 - 0 πήρε προβάδισμα και έφτασε τη διαφορά στους 10 πόντους στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά και στο τέταρτο προηγήθηκαν με 61 - 46. Στην τελική αντεπίθεση των παικτών του Ερμή Λαγκαδά οι γηπεδούχοι δεν αγχώθηκαν, βρήκαν λύσεις και κράτησαν τη νίκη.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Δημήτρης Μήτσου που σημείωσε 18 πόντους και ακολούθησαν ο Καπινιάρης με 13, ο Μιχάλογλου με 11 και ο Ψαράς με 10. Ο Νεκτάριος Μάρουσιτς με 25 πόντους οδήγησε επιθετικά τον Ερμή Λαγκαδά, 13 πόντους είχε ο Παρίτσης και 12 ο Τσιρογιάννης.

Δεκάλεπτα: 13 - 17, 24 - 10, 14 - 12, 17 - 23.

Διαιτητές: Τσιαπλής - Κατωτικίδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3, Σταμίρης, Μιχάλογλου 11(1), Καπινιάρης 13, Τσατάς, Σταμούλης 5(1), Γκρέκας 6, Μήτσου 18(4), Ψαράς 10(2), Σαρρής 2.

Μ.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Δημήτρης Τσούρμας): Μήνου 3, Παπαπασχάλης, Μάρουσιτς 25(4), Τσιρογιάννης 12, Ράπι, Παρίτσης 13(2), Καμαριώτης 5, Πλιούκας, Γκαμούρας 4, Χριστοδούλου, Κωνσταντινίδης.