Ήττα στις λεπτομέρειες για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας γνώρισε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου έχασε στην παράταση 77 - 71 από το Σ.Α. Στρατωνίου στο κλειστό της Αρναίας και με 7 βαθμούς βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την κανονική διάρκεια και στην εκπνοή οι γηπεδούχοι με σουτ δύο πόντων ισοφάρισαν σε 60 - 60 και όλα κρίθηκαν στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν λύσεις και να φτάσουν στη νίκη με 77 - 71.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μπουρδάνος με 24 πόντους και ακολούθησαν ο Δασκαλόπουλος με 15 και οι Φλιάτης και Μπέγος με 10. Για την ομάδα του Αγρινίου πρώτος σκόρερ ήταν ο Μήτσου με 18 πόντους, 13 είχε ο Μιχάλογλου και 12 ο Γκρέκας.

Δεκάλεπτα: 13 - 16, 15 - 12, 17 - 14, 15 - 18, 17 - 11 παρ.

Διαιτητές: Τζίμα - Λουλουδιάδης.

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Γιάννης Χατζούλης): Δοξάκης 3(1), Μπουρδάνος 24(3), Κολοκοτρώνης 5(1), Σιδηροηλίας 4, Φλιάτης 10, Κοτζαγιάννης 2, Μπέγος 10, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 15.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Σταμίρης, Μιχάλογλου 13(1), Καπινιάρης 7, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 12(1), Μήτσου 18(3), Ψαράς 9(1).