Ήττα για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου στη Βέροια

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε στη Βέροια από τον τοπικό Φίλιππο με σκορ 79 - 74.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πήραν προβάδισμα 6 πόντων στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά και στα μέσα του τετάρτου δεκαλέπτου προηγήθηκαν με 9. Ο Α.Ο.Α. μείωσε στους 3, όμως ξανά ο Φίλιππος πήγε τη διαφορά στους 7. Τέσσερα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Μιχάλογλου με τρίποντο μείωσε σε 77 - 74, με τους γηπεδούχους να ευστοχούν σε δύο βολές στο τέλος και να διαμορφώνουν το τελικό 79 - 74.
Πρώτος σκόρερ για το Φίλιππο ήταν ο Σουτζόπουλος με 17 και ακολούθησαν ο Παραπούρας με 14, ο Κοθράς με 13 και ο Σισμάνης με 11. Πρώτος σκόρερ του Α.Ο.Α. ήταν ο Μιχάλογλου με 23 πόντους, 14 είχε ο Καπινιάρης, 11 ο Γκρέκας και 10 ο Τασόπουλος.

Δεκάλεπτα: 16-20, 37-31, 59-52, 79-74.

Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 17, Σισμάνης 11(1), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 8(2), Βάλλιος 3, Κοθράς 13(3), Καβαργύρης, Παραπούρας 14(3), Καντάρκος 5.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής, Μιχάλογλου 23(1), Καπινιάρης 14, Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 11(1), Μήτσου 8(1), Ψαράς 3(1), Σαρρής 3, Σταμίρης.