Μεγάλη ανατροπή και νίκη για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Σε ένα παιχνίδι που έμεινε πίσω στο σκορ με διαφορά 18 πόντων, ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να πετύχει τη 10η νίκη του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας επικρατώντας με 74 - 65 στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Κ.Σ. Γέφυρας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 22 - 12. Στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου η ομάδα της Γέφυρας προηγήθηκε με 34 - 16, όμως εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση του Α.Ο.Α. Με σερί 11 - 0 με 9 συνεχόμενους πόντους από το Μιχάλογλου και δύο από το Μπερερή οι γηπεδούχοι έριξαν τη διαφορά σε μονοψήφια τιμή και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 30 - 38.
Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου ο Μήτσου πέτυχε 8 πόντους και με σερί 12 - 2 ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε με 42 - 40. Οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά 7 πόντων στο 30ο λεπτό και στο τέταρτο δεκάλεπτο διατήρησαν το προβάδισμα φτάνοντας στην επικράτηση με το τελικό 74 - 65.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Αντώνης Μιχάλογλου με 20 πόντους και ακολούθησαν ο Μήτσου με 17 και ο Γκρέκας με 14. Για την ομάδα της Γέφυρας πρώτος σκόρερ ήταν ο Γιώργος Αποστολίδης με 17 πόντους και ακολούθησαν ο Σιώμος με 15 και ο Κουτουξίδης με 11.

Δεκάλεπτα: 12 - 22, 18 - 16, 24 - 9, 20 - 18.

Διαιτητές: Τσουμαχίδης - Παζώλης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 20(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 14(1), Μήτσου 17(3), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Ρούλης Αλμπάνης): Πουλιανίτης 6, Καραγιαννάκης 4, Ψευτογκάς 4(1), Βούλτσος, Αποστολίδης 17, Κουτουξίδης 11, Σιώμος 15, Κοτσάνος 6, Παπαδόπουλος 2.