Συνέχισε με νίκη ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Τη 15η νίκη του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Μακεδονικού με σκορ 78 - 64.

Το αποτέλεσμα αυτό διατήρησε την ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου στη 2η θέση της βαθμολογίας με 36 βαθμούς, όσους έχει και η Ελευθερούπολη, με τον Α.Ο.Α. όμως να υπερτερεί στην ισοβαθμία.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με διαφορά 8 πόντων, όμως οι παίκτες του Μακεδονικού αντέδρασαν και πήραν προβάδισμα 8 πόντων στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 16 - 27 στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου, όμως με σερί 14 - 0 ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε με 30 - 27. Ο Μακεδονικός προηγήθηκε με 34 - 35 λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όμως με τη συμπλήρωση των 20 λεπτών με τρίποντο του Χρήστου Σταμούλη έγινε το 37 - 35.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Α. δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλό του, πήρε διψήφια διαφορά και στο 30ο λεπτό προηγήθηκε με 14 πόντους. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά και στα τελευταία λεπτά πήραν χρόνο συμμετοχής ο Σπύρος Σταμίρης, ο Ευθύμης Χρήστου και ο νεαρός Φίλιππος Σαπλαούρας, που έκανε ντεμπούτο στη Β΄ Εθνική Κατηγορία.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Νάσος Γκρέκας με 15 πόντους και ακολούθησαν ο Μήτσου με 14 και ο Ψαράς με 11. Για το Μακεδονικό ο Κουντουρατζόγλου πέτυχε 18 πόντους και ακολούθησε ο Καλογεράτος με 14.

Δεκάλεπτα: 16 - 24, 21 - 11, 22 - 10, 19 - 19.

Διαιτητές: Τσιαπλής - Παπανικολάου.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 8, Μιχάλογλου 9, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 14(2), Ψαράς 11(3), Σαπλαούρας, Σταμίρης 1.

Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γιώργος Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 6, Κοντσές 4, Μπαρζού 8, Κουντουρατζόγλου 18(2), Τσινόπουλος 4, Κομμάτας, Καραθανάσης 3(1), Ουλουσίδης, Καλογεράτος 14(1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 7.