Άλωσε και τις Σέρρες ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου αγωνίστηκε εκτός έδρας και επιστρέφει στη βάση του με το "ροζ φύλλο".

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου κέρδισε στις Σέρρες τους Ίκαρους με 80 - 67 και παρέμεινε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα φτάνοντας τους 43 βαθμούς.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και στο φινάλε οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 28 - 27. Ο Α.Ο.Α. πήρε προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο και έκλεισε το ημίχρονο με διαφορά 6 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε και στο ξεκίνημα του τετάρτου δεκαλέπτου ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε με 9 πόντους. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 2 (62 - 64), όμως η συνέχεια ανήκε στους παίκτες του Γιάννη Διαμαντάκου που προηγήθηκαν με 10 πόντους και έκλεισαν το παιχνίδι με το τελικό +13.
Πρώτος σκόρερ για την ομάδα των Σερρών ήταν ο Παντελής Γεωργιανός με 12 πόντους και ακολούθησε ο Γιάννης Κακιούζης με 11. Για ένα ακόμα παιχνίδι του Α.Ο.Α. ο Αντώνης Μιχάλογλου ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας του με 22 πόντους και ακολούθησαν ο Ντίνος Τασόπουλος με 14, ο Δημήτρης Μήτσου με 13 και ο Διονύσης Καπινιάρης με 11.

Δεκάλεπτα: 28 - 27, 10 - 17, 14 - 14, 15 - 22.

Διαιτητές: Φουτζήλας - Τζιοπάνος.

Α.Ο.Κ. ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Κώστας Σίσκος): Κάτος, Σιδερίδης 9(3), Γεωργιανός 12(3), Δαλαγκόζης 3(1), Παπαδόπουλος 8, Καραμπέκης 9(1), Θολιώτης 6, Φώτογλου 9(1), Κακιούζης 11.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14, Μπερερής 7, Μιχάλογλου 22(3), Καπινιάρης 11(1), Χρήστου, Τσάτας 2, Σταμούλης, Γκρέκας 8, Μήτσου 13(2), Ψαράς 3(1), Σταμίρης.