Ιδανική πρεμιέρα για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Στο πρώτο του παιχνίδι στην Α2 Εθνική Κατηγορία ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και κέρδισε με 79 - 59 την Α.Ε. Ψυχικού.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου έδειξε έτοιμη για την πρόκληση της Α2 Εθνικής Κατηγορίας και έφτασε σε μια νίκη που είναι απόλυτα δίκαιη.
Στο ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι πήραν μικρή διαφορά, όμως ο Α.Ο.Α. ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 17 - 14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιάννη Διαμαντάκου έπαιξαν πολύ καλά σε άμυνα και επίθεση και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με διαφορά 21 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο.Α. διατηρούσε τη διαφορά κοντά στους 20 πόντους, προηγήθηκε μέχρι και με 25 και έφτασε στην τελική επικράτηση.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Κέβιν Φραντσέσκι με 21 πόντους και ακολούθησε ο Νίκος Καμάρας με 13. Για την ομάδα του Ψυχικού πρώτος σκόρερ ήταν ο Παπανικολάου με 24 πόντους και ακολούθησαν ο Μιλεντίγιεβιτς με 11 και ο Ρουμελιώτης με 10.

Δεκάλεπτα: 17 - 14, 26 - 8, 12 - 17, 24 - 20.

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος - Κωνσταντινίδου - Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 13, Μπερερής 5(1), Μιχάλογλου 9(1), Χατζηνικόλας 3(1), Φραντσέσκι 21, Χρήστου, Παπαχρήστος 2, Γκρέκας 7(1), Σταματογιάννης 8, Ψαράς 5, Κασσιούμης 6, Σταμίρης.

Α.Ε. ΨΥΧΙΚΟΥ (Γιώργος Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης, Κοντούδης, Παπανικολάου 24(2), Μαλέλης 1, Μιλεντίγιεβιτς 11(2), Θεοδώρου 7(1), Μαστόρος 4, Αναγνωστόπουλος, Τσουργιάννης, Ρουμελιώτης 10(2), Αλμέιδα 2.