Α.Ο.Α. 4x4

Α.Ο.Α. 4x4
Την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου, που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Φίλιππου Βέροιας με 68 - 42.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου πέρασε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ στα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου με 12 - 11 και από εκείνο το σημείο δεν κοίταξε ποτέ πίσω. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 20 - 13 για τους γηπεδούχους και στο δεύτερο δεκάλεπτο πήραν διψήφια διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο με +13. Η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα στο τρίτο δεκάλεπτο και στα τελευταία λεπτά ο Α.Ο.Α. ανέβασε κι άλλο "στροφές" και έφτασε στο τελικό +26.
Πρώτος σκόρερ των νικητών και του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Σταματογιάννης με 14 πόντους, ενώ είχε και 14 ριμπάουντ και ακολούθησαν οι Καμάρας και Μιχάλογλου με 12. Για το Φίλιππο πρώτος σκόρερ και μοναδικός με διψήφιο αριθμό πόντων ήταν ο Φαίδων Παραπούρας με 10.

Δεκάλεπτα: 20 - 13, 13 - 7, 16 - 15, 19 - 7.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου - Τσακαλογιάννης - Κανελλόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 12, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 12(1), Χατζηνικόλας 6(1), Φραντσέσκι 9, Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 6, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 2, Σταμίρης.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσούκας, Τσεσμετζίδης, Φυλάκης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 3, Ελευθεριάδης, Κοθράς 9, Παραπούρας 10(1), Σουτζόπουλος 3, Καντάρκος 7, Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 7.