Επέστρεψε στις νίκες ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Στις νίκες επέστρεψε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου, που επικράτησε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Γ.Σ. Ελευθερούπολης με σκορ 74 - 72.

Αυτή ήταν η 5η νίκη της ομάδας του Γιάννη Διαμαντάκου στο πρωτάθλημα και την έφερε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς.
Στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ο Α.Ο.Α. πήρε προβάδισμα με 23 - 21 με σουτ τριών πόντων του Χατζηνικόλα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι άνοιξαν λίγο τη διαφορά και προηγήθηκαν με 7 πόντους στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες της Ελευθερούπολης πλησίασαν στο σκορ και μείωσαν στον ένα πόντο στο 30ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 69 - 71, όμως ο Φραντσέσκι με τρίποντο έδωσε προβάδισμα στον Α.Ο.Α. Ο Μπένας με μία βολή ισοφάρισε, όμως ο Φραντσέσκι με δύο βολές έκανε το 74 - 72. Στην τελευταία επίθεση ο Τσούτσος αστόχησε σε τρίποντο και ο Μπένας πιεζόμενος αστόχησε σε δίποντο και ο Α.Ο.Α. πήρε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 23 - 21, 24 - 19, 13 - 19, 14 - 13.

Διαιτητές: Παγώνης - Ταρενίδης Στ. - Ξέρας.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 9(1), Μπερέρης 2, Μιχάλογλου 6(2), Χατζηνικόλας 3(1), Φραντσέσκι 22(2), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 11(1), Σταματογιάννης 8, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 10, Σταμίρης.

Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κυριάκος Παπαδόπουλος): Μανοΐλοβιτς 13(1), Γοργόνης 1, Τσούτσος 8(2), Γκέλιος 2, Μοτσενίγος 7(1), Καραγιώργος, Σταμπουλής 9(1), Καμπουρίδης 6, Μπένας 24(3), Δεληγεώργης 2.