Ήττα για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου από τον Ολυμπιακό

Για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Ολυμπιακό με σκορ 90 - 73.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο τέλος με διαφορά 7 πόντων. Στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου οι παίκτες του Ολυμπιακού προηγήθηκαν με διαφορά 10 πόντων και στα τελευταία λεπτά με σερί 10 - 0 έφτασαν στο 71 - 51 στο 30ο λεπτό. Με επιμέρους 19 - 22 στο τέταρτο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε το τελικό 90 - 73.
Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Μελισσαράτος με 23 πόντους και ακολούθησαν ο Χρηστίδης με 16, ο Πετρόπουλος με 12 και ο Αρσενόπουλος με 10. Πρώτος σκόρερ του Α.Ο.Α. ήταν ο Φραντσέσκι με 13 και ακολούθησε ο Μιχάλογλου με 11.

Δεκάλεπτα: 21 - 16, 47 - 40, 71 - 51, 90 - 73.

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης - Δόλγυρας - Χριστινάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Δημήτρης Τσαλδάρης): Νικολαΐδης 8(2), Πετρόπουλος 12(3), Μωραΐτης 7, Νοέας, Κολοβέρος 7(1), Καμπούρης 3(1), Τζόλος 7, Αρσενόπουλος 10(1), Χρηστίδης 16, Μελισσαράτος 23, Νίκου, Τσουμάνης 2.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 8, Μπερερής 8, Μιχάλογλου 11(1), Χατζηνικόλας 6, Φραντσέσκι 13, Γκρέκας 9, Σταμίρης, Κασσιούμης 5, Σταματογιάννης 7, Ψαράς 6(2), Παπαχρήστος, Χρήστου.