Ήττα στις λεπτομέρειες για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου από το Διαγόρα Δρυοπιδέων με σκορ 85 - 90.

Ο Α.Ο.Α. μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 24 - 15 στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 3 λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε με 43 - 37 στο φινάλε. Οι παίκτες του Διαγόρα με σερί 11 - 0 στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου πήραν προβάδισμα 5 πόντων, έφτασαν τη διαφορά μέχρι τους 10, όμως ο Α.Ο.Α. αντεπιτέθηκε και ισοφάρισε 79 - 79 λίγο πριν το τέλος. Στα τελευταία λεπτά κάποιες διαιτητικές αποφάσεις, αλλά και κάποιες καλές επιλογές του Διαγόρα έφεραν τη νίκη στους φιλοξενούμενους.
Πρώτος σκόρερ της ομάδας του Αγρινίου ήταν ο Κέβιν Φραντσέσκι με 25 πόντους και ακολούθησαν ο Σταματογιάννης με 14 και ο Μιχάλογλου με 12. Για το Διαγόρα οι Καράμπουλας και Πολυτάρχουν είχαν από 20 πόντους, 14 είχαν οι Κουκάς και Λιακόπουλος και 10 ο Καρασταμάτης.

Δεκάλεπτα: 24 - 15, 19 - 22, 20 - 32, 22 - 21.

Διαιτητές: Παναγιώτου - Κωνσταντινίδου - Καρακάσης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 7, Μπερερής 5, Μιχάλογλου 12(1), Χατζηνικόλας 4, Φραντσέσκι 25(6), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 9, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 6, Σταμίρης.

Α.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Νάσος Χούμπαυλης): Κουκάς 14(4), Καράμπουλας 20, Πολυτάρχου 20(5), Πετροδημόπουλος 9, Λιακόπουλος 14, Καρασταμάτης 10(2), Μαχαίρας 3, Γκιουζέλης.