Του πάει η Αθήνα

Την τρίτη του νίκη σε πέντε αγώνες στην Αθήνα πέτυχε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου, που κέρδισε με 68 - 54 τον Τρίτωνα.

Αυτή ήταν η 8η νίκη της ομάδας του Γιάννη Διαμαντάκου και την έφερε στην 7η θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς.
Ο Α.Ο.Α. μπήκε από την αρχή καλύτερα στο παιχνίδι και πήρε διαφορά 11 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 8 στο ημίχρονο και στους 4 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Α. δεν άφησε περιθώρια και έστειλε τη διαφορά στους 15 πόντους στο 35ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 10, όμως οι παίκτες του Γιάννη Διαμαντάκου επανέφεραν τη διαφορά στα όρια των 15 πόντων στο φινάλε.
Πρώτοι σκόρερ για τον Τρίτωνα ήταν οι Κόκκαλης και Στανόγιεβιτς με 12. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Κέβιν Φραντσέσκι με 13 και ακολούθησε ο Μιχάλης Γιαννακίδης με 12.

Δεκάλεπτα: 13 - 24, 13 - 10, 16 - 12, 12 - 22.

Διαιτητές: Παντελίδης - Μαλαμάς - Τσακαλογιάννης.

Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ (Μιχάλης Μιχελάκος): Κούτουλας 6(1), Γάργαλης 8, Καλαντζής 2, Κόκκαλης 12(1), Παπαρέγκας 5(1), Χανιώτης, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 2, Σπυριδάκης, Κουκουνιάς 7, Βερτούδος, Στανόγιεβιτς 12.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 5(1), Μπερερής 6, Μιχάλογλου 8(2), Χατζηνικόλας, Φραντσέσκι 13(3), Γκρέκας 8(1), Γιαννακίδης 12(2), Κασσιούμης 6, Σταματογιάννης 9, Ψαράς 1, Σταμίρης, Χρήστου.