Ήττα για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου στη Βέροια

Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε στη Βέροια από το Φίλιππο με σκορ 72 - 58.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου χωρίς το Μιχάλογλου στη σύνθεσή της, έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς στο παιχνίδι και γνώρισε την ήττα.
Οι γηπεδούχοι μετά τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου πήραν προβάδισμα στο σκορ και στο 10ο λεπτό προηγήθηκαν με διαφορά 7 πόντων. Η διαφορά άνοιξε στο δεύτερο δεκάλεπτο και ο Φίλιππος προηγήθηκε με 12 στο ημίχρονο, ενώ στο 30ο λεπτό έφτασε τους 18 πόντους. Ο Α.Ο.Α. μείωσε στους 10 στο 35ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι κράτησαν τη νίκη φτάνοντας στο τελικό +14.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Παραπούρας με 20 πόντους και ακολούθησαν ο Ντρεκάλοβιτς με 15, ο Ελευθεριάδης με 14 και ο Κοθράς με 10. Για τον Α.Ο.Α. πρώτος σκόρερ και μοναδικός με διψήφιο αριθμό πόντων ήταν ο Σταματογιάννης με 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21 - 14, 18 - 13, 21 - 15, 12 - 16.

Διαιτητές: Σταματόπουλος - Ζαχαρής - Παζώλης.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσούκας 5(1), Φυλάκης, Βαλλιός, Τσιακλάγκανος 2, Ελευθεριάδης 14, Ποταμόπουλος, Κοθράς 10(1), Παραπούρας 20(5), Νικάι 2, Φιλιππόπουλος 4, Ντρεκάλοβιτς 15(1).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 3, Μπερερής 8(1), Χατζηνικόλας 2, Φραντσέσκι 6, Γκρέκας 6, Γιαννακίδης 8(2), Κασσιούμης 6, Σταματογιάννης 12, Ψαράς 7, Παπαχρήστος, Χρήστου, Σταμίρης.