Νίκησε Οίακα και απουσίες

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου κέρδισε στην έδρα του τον Οίακα Ναυπλίου με 75 - 66.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου παρότι παρατάχθηκε χωρίς τους Μιχάλογλου και Γιαννακίδη, είχε πολύ καλή απόδοση και έφτασε σε μια σημαντική νίκη.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και οι γηπεδούχοι πρηγήθηκαν στο φινάλε με διαφορά ενός πόντου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Α. πήρε μικρή διαφορά και προηγήθηκε με 3 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο το προβάδισμα των γηπεδούχων ανέβηκε στους 6 πόντους, ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα έφτασε σε διψήφια τιμή. Το τελικό +9 έφερε την 9η νίκη του Α.Ο.Α. στο πρωτάθλημα και τον ανέβασε στην 9η θέση της βαθμολογίας.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Κέβιν Φραντσέσκι με 28 πόντους και ακολούθησε ο Μπερερής με 10. Για τον Οίακα πρώτος σκόρερ ήταν ο Αβραάμ Καλλινικίδης με 13 πόντους και ακολούθησαν ο Σιμιτζής με 12 και ο Σκορδάς με 11.

Δεκάλεπτα: 17 - 16, 16 - 14, 25 - 22, 17 - 14.

Διαιτητές: Παναγιώτου - Παφίλης - Ελευθεριάδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 9, Μπερερής 10(2), Παπαχρήστος, Χατζηνικόλας 7(1), Φραντσέσκι 28(4), Χρήστου, Γιαννακίδης, Γκρέκας 8(1), Σταματογιάννης 6, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 4, Σταμίρης.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Χάρης Κουλουριώτης): Σιμιτζής 12(2), Ραζής 3(1), Κουμπούρας 6, Πασσολάρι, Παπαντωνίου 8(2), Τζόρτζεβιτς 2, Μιχόπουλος, Βύρλας 4, Καλλινικίδης 13, Σκορδάς 11, Μακρής, Ψημίτης 7.