Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Εκπαιδευτικοί - Emporio Armani 46 - 81

Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Εκπαιδευτικοί - Emporio Armani  46 - 81
Για την 1η αγωνιστική του Εργασιακού πρωταθλήματος Αγρινίου η ομάδα Emporio Armani κέρδισε την αντίστοιχη των Εκπαιδευτικών με σκορ 81 - 46.

Από το ξεκίνημα του αγώνα οι τυπικά φιλοξενούμενοι πήραν διψήφιο προβάδισμα και στο ημίχρονο ουσιαστικά είχαν "καθαρίσει" το παιχνίδι, καθώς προηγήθηκαν με 46 - 17. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία και ήρθε το τελικό 81 - 46.

Δεκάλεπτα: 8 - 21, 9 - 25, 11 - 17, 18 - 18.

Διαιτητές: Ασημακάκη - Κουτσαντώνης.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ: Γαρεφαλάκης, Αλεξόπουλος 6, Τζαγκαράκης 18, Αθανίτης, Χουλιάρας, Αλεξανδρόπουλος, Τσιλίκης 2, Καραγιάννης, Στεργιαλής 12, Κομπορόζος 2, Βαρβέλης 6.

EMPORIO ARMANI (Κ. Κατερινόπουλος): Αγγέλης 9, Κουβέλης, Κοκοτός, Σβίγγος 19(1), Στεφανάτος 8(1), Τσιρώνης 7(1), Τσουκαλάς 5(1), Μπαλωμένος 11, Χειμώνας 4, Τσιαμάκης 11(1), Ντέκας 2, Παπαθέου 5.