Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Agrinio Tutors - Έμποροι 70 - 48

Με νίκη ξεκίνησε στο Εργασιακό πρωτάθλημα η ομάδα Agrinio Tutors που κέρδισε με 70 - 48 την ομάδα των Εμπόρων.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ενώ στο δεύτερο η ομάδα Agrinio Tutors άνοιξε τη διαφορά φτάνοντας στο +10 στο ημίχρονο. Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο όταν με σερί 18 - 8 οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 20 πόντους, για να έρθει το τελικό 70 - 48 στο τέλος.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Καρέτσος με 20 πόντους και ακολούθησαν ο Τσαπακίδης με 12 και ο Έξαρχος με 10. Για την ομάδα των Εμπόρων πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπουσμπουρέλης με 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 12 - 10, 23 - 15, 18 - 8, 17 - 15.

Διαιτητές: Σταθόπουλος - Διαμαντής.

AGRINIO TUTORS: Πυρπίλης 2, Διδασκάλου 5, Φαράντος, Έξαρχος 10, Καλαϊτζής, Καρέτσος 20(5), Πουρνάρας 7(1), Λύκος 2, Νάκος 6, Τσάντζαλος 6, Τσαπακίδης 12.

ΕΜΠΟΡΟΙ: Σαραγκανίδας 6(2), Παπαδόπουλος 5(1), Ζαφείρης 3(1), Τυλιγάδας 9(1), Μπουσμπουρέλης 23, Πούλιος, Παππάς - Πετρίδης, Τριμπόνης 2.