Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Δικηγόροι - Εστίαση 45 - 39

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι η ομάδα των Δικηγόρων ξεκίνησε με νίκη στο Εργασιακό πρωτάθλημα επικρατώντας με 45 - 39 την ομάδα της Εστίασης.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο και στο 10ο λεπτό ήταν ισόπαλες με σκορ 11 - 11. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Εστίασης προηγήθηκε και στο ημίχρονο πήρε διαφορά 5 πόντων, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι Δικηγόροι πήραν προβάδισμα φτάνοντας στο +3 στο 30ο λεπτό. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Δικηγόροι κράτησαν το μικρό προβάδισμα και έφτασαν στη νίκη με το τελικό 45 - 39.

Δεκάλεπτα: 11 - 11, 9 - 14, 14 - 6, 11 - 8.

Διαιτητές: Διαμαντής - Καλομοίρης.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Στάθης Σταθόπουλος): Τζωρτζόπουλος, Ράπτης, Μπέλας 5, Τάτσης 11(2), Σαφαρίκας 2, Παρέτσογλου 7, Υφαντής 6, Κυριλής 1, Γκρίζης Ν. 12(1), Ψάρης 1, Καράτσαλος.

ΕΣΤΙΑΣΗ (Βασίλης Ζαρκάδας): Χονδρός 3(1), Ταμπάκης 3, Αρωνιάδας 2, Ζήσης, Πολύζος, Ντόκας 7, Κατσακιώρης 7(1), Μυρισιώτης 2, Χαντζής 2, Ζάρας, Ζαρζανίκας, Γκρίζης Γ. 13(1).