Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Emporio Armani - Pharmaco Team 59 - 39

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες στο Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου πέτυχε η ομάδα Emporio Armani επικρατώντας με 59 - 39 της Pharmaco Team.

Η Emporio Armani μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι παίρνοντας διψήφια διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο και ανέβασαν το προβάδισμα στα όρια των 20 πόντων στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο διατήρησε τη μεγάλη διαφορά και έφτασε στη δεύτερη νίκη της.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Αγγέλης με 19 πόντους και ακολούθησε ο Τσιαμάκης με 13. Για τη Pharmaco Team πρώτος σκόρερ ήταν ο Σωτηρόπουλος με 9.

Δεκάλεπτα: 22 - 9, 11 - 5, 17 - 13, 9 - 12.

Διαιτητές: Καλομοίρης - Ραγκαβής.

EMPORIO ARMANI: Αγγέλης 19(1), Κουβέλης 4, Τσιαμάκης 13(3), Σβίγγος 1, Κοκοτός 4, Στεφανάτος, Τσουκαλάς 7, Μπαλωμένος 3, Τσιρώνης 4, Χειμώνας 2, Ντέκας, Παπαθέου 2.

PHARMACO TEAM: Σταμάτης, Σιάσιος, Κολοσιώνης Γ. 2, Χολής, Αναστασόπουλος 4, Σωτηρόπουλος 9(1), Φαγοπούρνης 4(1), Καρτσακλής 6, Καρανταλής 2, Κολοσιώνης 2, Ραπτάκης 4, Βελέντζας 6.