Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Έμποροι - Εστίαση 49 - 74

Την πρώτη νίκη στο Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου πέτυχε η ομάδα της Εστίασης κερδίζοντας με 74 - 49 την ομάδα των Εμπόρων.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τους Εμπόρους να είναι μπροστά με ένα πόντο με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της Εστίασης με επιμέρους σκορ 24 - 8 πήρε μεγάλο προβάδισμα και στο τελευταίο δεκάλεπτο άνοιξε περισσότερο τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό +25.
Πρώτος σκόρερ της ομάδας των Εμπόρων και του αγώνα ήταν ο Κυριαζής με 38 πόντους. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Δάρλας με 16 πόντους και ακολούθησαν ο Ταμπάκης με 12, ο Κατσακιώρης με 11 και ο Καββαδίας με 10.

Δεκάλεπτα: 17 - 16, 16 - 16, 8 - 24, 8 - 18.

Διαιτητές: Παπαθανάση - Μοσχόπουλος.

ΕΜΠΟΡΟΙ: Πούλιος, Παπαδόπουλος 6, Αγγελοκωστόπουλος, Ζαφείρης, Τηλιγάδας 2, Δημόπουλος, Σαραγκανίδας 3(1), Κυριαζής 38(8).

ΕΣΤΙΑΣΗ ΤΡΟΦΙΜΑ ΠΟΤΑ: Χονδρός 5(1), Ταμπάκης 12, Δάρλας 16, Τσόλκας 2, Νταλιάνης, Ντόκας 6, Κατσακιώρης 11(2), Μυρισιώτης 7, Καββαδίας 10, Τσιρώνης 3(1), Παπαδήμας, Γκρίζης 2.