Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Emporio Armani - Δ.Α. Ακαρνανίας 68 - 55

Το πρώτο εισιτήριο για τον τελικό του Εργασιακού πρωταθλήματος Αγρινίου πήρε η ομάδα Emporio Armani, που επιβλήθηκε στον ημιτελικό της ομάδας της Δ.Α. Ακαρνανίας με σκορ 68 - 55.

Οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με διαφορά 11 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και 16 στο ημίχρονο. Το προβάδισμα διατηρήθηκε σε διψήφια επίπεδα και στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα Emporio Armani πήρε τη νίκη, που την έφερε στον τελικό.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Γιώργος Στεφανάτος με 12 πόντους και ακολούθησαν οι Αγγέλης, Σβίγγος και Τσουκαλάς με 10. Ο Χρήστος Τσάσσης με 28 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας της Δ.Α. Ακαρνανίας και ακολούθησε ο Δρακούσης με 10.

Δεκάλεπτα: 18 - 7, 25 - 20, 11 - 11, 14 - 17.

Διαιτητές: Σταθόπουλος Ε. - Ασημακάκη - Σταθόπουλος Λ.

EMPORIO ARMANI (Ντίνος Τσιαμάκης): Αγγέλης Θ. 10(2), Κουβέλης, Τσιρώνης 5(1), Σβίγγος 10, Κατερινόπουλος 6, Μποκώρος, Τσουκαλάς 10(2), Μπαλωμένος, Στεφανάτος 12(2), Κάππας 3, Κοκκοτός 8, Παπαθέου 4.

Δ.Α. ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ (Χάρης Γεώργας): Νταλαπέρας, Τζωρτζόπουλος, Αγγέλης Α. 2, Χαϊδής 2, Μπιτσικώκος 2, Χαλκιάς 6, Δρακούσης 10, Παπαστάμος, Χριστογιάννης 5, Μαυραγάνης, Τσάσσης 28(1), Σταμούλης.