Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Τ.Ε.Ε. - Doctor Pharmacy 62 - 66

Η δεύτερη φιναλίστ του τελικού του Εργασιακού πρωταθλήματος Αγρινίου είναι η ομάδα Doctor Pharmacy, που κέρδισε στον ημιτελικό με 66 - 62 την ομάδα του Τ.Ε.Ε.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Τ.Ε.Ε. προηγήθηκε με διαφορά 5 πόντων, όμως στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες. Πολύ κοντά στο σκορ ήταν οι δύο ομάδες και στο τρίτο δεκάλεπτο με τους τυπικά φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα 3 πόντων στο 30ο λεπτό. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και στο τελευταίο δεκάλεπτο με την ομάδα Doctor Pharmacy να παίρνει το εισιτήριο για το μεγάλο τελικό στο φινάλε.
Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Τ.Ε.Ε. ήταν ο Νίκος Τάγκας με 38 πόντους. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Νάσος Ρέντζιος με 29 πόντους και ακολούθησε ο Θανάσης Ζαμπάρας με 14.

Δεκάλεπτα: 13 - 8, 12 - 17, 15 - 18, 22 - 23.

Διαιτητές: Σταθόπουλος Ε. - Ασημακάκη - Σταθόπουλος Λ.

Τ.Ε.Ε. (Δημήτρης Κανάτας): Νικολακόπουλος, Παπαθανασίου 6, Γιολδάσης, Ζαμπάρας Ν., Καρβελάς, Καταγής 3(1), Πρέζας 3, Κολτσίδας 7, Λέρης 5(1), Τάγκας 38(3), Χαρδαλιάς, Μπουρνάζος.

DOCTOR PHARMACY (Γιώργος Διαμάντης): Ράπτης 2, Μπάκας, Ρώσσης, Κανάτας, Ρέντζιος 29(1), Κωστάκης 3, Κακαβούλας 3, Τσάπαλος 1, Ροκοπάνος 7(1), Ζαμπάρας Α. 14(1), Λαχανάς 7.