Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Στην 3η θέση η Δ.Α. Ακαρνανίας

Την 3η θέση στο Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου κατέλαβε η ομάδα της Δ.Α. Ακαρνανίας, που επιβλήθηκε στο μικρό τελικό της ομάδας του Τ.Ε.Ε. με σκορ 67 - 58.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τη Δ.Α. Ακαρνανίας να προηγείται με 2 πόντους στο 10ο λεπτό και στη συνέχεια οι τυπικά φιλοξενούμενοι πήραν διψήφια διαφορά φτάνοντας στο +16 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Τ.Ε.Ε. αντεπιτέθηκε και μείωσε στον πόντο στο 30ο λεπτό. Το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε στη Δ.Α. Ακαρνανίας που άνοιξε ξανά τη διαφορά και έφτασε στη νίκη και στην 3η θέση του Εργασιακού πρωταθλήματος.
Πρώτος σκόρερ της ομάδας του Τ.Ε.Ε. ήταν ο Τάγκας με 36 πόντους και ακολούθησε ο Καταγής με 12. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Δρακούσης με 29 πόντους και ακολούθησε ο Τσάσσης με 14.

Δεκάλεπτα: 15 - 17, 9 - 23, 25 - 10, 9 - 17.

Διαιτητές: Λύτρας - Παπαθανάση - Κουτσαντώνης.

Τ.Ε.Ε.: Γαρδίκης, Νικολακόπουλος, Γιολδάσης, Ζαμπάρας, Καρβελάς, Καταγής 12(2), Τάγκας 36(3), Κολτσίδας 3, Λέρης 5(1), Παπαθανασίου 2, Χαρδαλιάς, Μπουρνάζος.

Δ.Α. ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ (Θωμάς Μπαρμπάκης): Νταλαπέρας, Μαυραγάνης 5(1), Αγγέλης, Χαϊδής, Μπιτσικώκος 4, Χαλκιάς 4, Δρακούσης 29, Παπαστάμος, Χριστογιάννης 7, Γεώργας, Τσάσσης 14, Σταμούλης 4.