Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου: Ο τίτλος στην Emporio Armani

Η ομάδα Emporio Armani κατέκτησε την πρώτη θέση στο Εργασιακό πρωτάθλημα Αγρινίου επικρατώντας στον τελικό της ομάδας Doctor Pharmacy με σκορ 68 - 63.

Οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και πήραν προβάδισμα 7 πόντων στο τέλος της περιόδου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στον πόντο στο ημίχρονο και στο 30ο λεπτό οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν μικρή διαφορά και την διατήρησαν ως το φινάλε κατακτώντας τον τίτλο.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Νίκος Σβίγγος με 21 πόντους και ακολούθησε ο Στεφανάτος με 10. Για την ομάδα Doctor Pharmacy πρώτος σκόρερ ήταν ο Θανάσης Ζαμπάρας με 20 πόντους και ακολούθησαν ο Αραχωβίτης με 15 και ο Ράπτης με 11.

Δεκάλεπτα: 22 - 15, 13 - 19, 17 - 18, 16 - 11.

Διαιτητές: Σταθόπουλος - Λεκατσάς - Διαμαντής.

EMPORIO ARMANI (Ντίνος Τσιαμάκης): Αγγέλης 8(2), Κουβέλης, Κάππας 5, Σβίγγος 21(3), Τσιρώνης 5(1), Μποκώρος, Τσουκαλάς 6(1), Μπαλωμένος 3, Κοκκοτός 8, Χειμώνας, Στεφανάτος 10, Παπαθέου 2.

DOCTOR PHARMACY (Γιώργος Διαμάντης): Ράπτης 11, Ρώσσης, Κανάτας, Αραχωβίτης 15(2), Μπάκας 5(1), Κωστάκης, Κακαβούλας 6, Τσάπαλος 4, Ροκοπάνος 2, Ζαμπάρας 20(1), Λαχανάς.