Διπλασίασε τις νίκες ο Παναιτωλικός

Τη δεύτερη νίκη του σε τρεις αγώνες στην Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ πέτυχε ο Παναιτωλικός, που επιβλήθηκε στο ΔΑΚ Αγρινίου της Α.Λ.Φ.Α. 93 με 74 - 67.

Η ομάδα του Σωτήρη Σταμούλη είχε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ και πήρε τη νίκη απέναντι στην Α.Λ.Φ.Α. 93, που γνώρισε την τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με διαφορά 10 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, όμως ο Παναιτωλικός ξαναπήρε προβάδισμα και προηγήθηκε με 10 πόντους στο ημίχρονο. Η Α.Λ.Φ.Α. ισοφάρισε ξανά λίγο πριν το τέλος του 3ου δεκαλέπτου, όμως στο 30ο λεπτό ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με 8 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τη διαφορά και έφτασαν στη νίκη.
Πρώτος σκόρερ για την Α.Λ.Φ.Α. 93 ήταν ο Χρήστος Σταυρόπουλος με 19 πόντους και ακολούθησαν ο Σαράκης με 13 και ο Τασιολάμπρος με 12. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Χρήστος Σταμούλης με 26 πόντους, 22 είχε ο Γιάννης Σταμούλης και 11 ο Καλιακμάνης.

Δεκάλεπτα: 12 - 22, 15 - 15, 20 - 18, 20 - 19.

Διαιτητές: Μίγδος - Σταθόπουλος Λ.

Α.Λ.Φ.Α. 93 (Γιώργος Διαμάντης): Ρέντζιος 3, Τάγκας 3, Σταυρόπουλος 19(1), Κωστακόπουλος, Χαϊδής, Τασούλης Ι., Λυμπέρης 6, Παπαχρήστος 2, Καρκαμπούνας 3, Τασιολάμπρος 12(2), Σαράκης 13(2), Βαζούκης 6.

Γ.Φ.Σ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Σωτήρης Σταμούλης): Αραχωβίτης, Θεοδωρόπουλος Α., Κουτρουμάνος, Σταμούλης Ι. 22(2), Μαυρομάτης, Σταμούλης Χ. 26(3), Τασούλης Χ. 6, Καλιακμάνης 11, Τσάσσης 7(1), Θεοδωρόπουλος Α. 2.